Właściciele siłowni, basenów i aquaparków chcą pokrycia strat. "Władza dostała czas do soboty"

Przedstawiciele branży fitness, właściciele basenów i aquaparków spotkali się w poniedziałek w resorcie rozwoju. Jarosław Gowin, szef ministerstwa, obiecał, że we wtorek przedstawi swoje rekomendacje dotyczące dalszego funkcjonowania branży. Ta chce wznowić działalność od najbliższej soboty.

W poniedziałek przedstawiciele branży fitness oraz właściciele aquaparków, basenów i solariów spotkali się z kierownictwem Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii (MRPiT), którym kieruje Jarosław Gowin. Przedstawili swoje postulaty dotyczące dalszego wsparcia dla branży, w tym ten najważniejszy - możliwość wznowienia działalności od najbliższej soboty, 24 października. 

Branża postuluje także m.in. wsparcie finansowe poprzez pokrycie procentowego spadku przychodów w ujęciu rok do roku lub przy obiektach otwartych krócej niż rok, uruchomienie dopłat powiązanych ze średnio miesięcznymi przychodami za wskazane miesiące. 

- Ze spotkania wyszliśmy z lekkim optymizmem. Rozmawialiśmy z osobami, które nie odpowiadają bezpośrednio za decyzje, ale mogą lobbować na rzecz przywrócenia działalności. Władza dostała czas do soboty na podjęcie konkretnych działań - relacjonują przedstawiciele branży we wpisie umieszczonym w mediach społecznościowych.

Czytaj też: Polska w czołówce krajów Europy pod względem liczby zmarłych osób z COVID-19 [WYKRES DNIA]

"Otwarcie branży powinno się odbyć w możliwie najszybszym terminie, tj. 24.10.2020 r." - czytamy w komunikacie. 

Co dalej z branżą fitness? Jarosław Gowin przedstawi swoje rekomendacje we wtorek

Decyzja o ponownym otwarciu siłowni nie zapadało. Na spotkaniu w resorcie rozwoju ustalono, że wicepremier Jarosław Gowin swoje rekomendacje przedstawi we wtorek w Sejmie. Postulaty branży otrzyma premier Mateusz Morawiecki.

Od poniedziałku w strefie czerwonej obowiązuje zawieszenie działalności aquaparków, basenów oraz centrów i klubów fitness. Wyjątek stanowią baseny, siłownie, kluby i centra fitness działające w hotelach, a także w podmiotach wykonujących działalność leczniczą, adresowaną do pacjentów oraz w obiektach przeznaczonych do sportu wyczynowego, a także dla studentów i uczniów - w ramach zajęć na uczelni lub w szkole.

Zobacz wideo Epidemia koronawirusa. 'Kluczowy będzie drugi i trzeci kwartał przyszłego roku'

(ISBnews)

Więcej o: