Konferencja premiera Mateusza Morawieckiego. O której godzinie? Gdzie będzie można oglądać?

W środę (4 listopada) odbędzie się kolejna konferencja premiera Mateusza Morawieckiego i ministra zdrowa Adam Niedzielskiego. W jej trakcie zostaną przedstawione następne kroki rządu w walce z epidemią koronawirusa.

W ciągu ostatnich tygodni w czasie konferencji premiera Morawieckiego ogłaszano decyzje o wprowadzeniu kolejnych obostrzeń sanitarnych w całym kraju. W czasie wczorajszej (3 listopada) konferencji przedstawiono założenia nowej strategii walki z koronawirusem.

Konferencja premiera. O której godzinie? Gdzie oglądać?

Dzisiejsza konferencja prasowa premiera odbędzie się o godz. 14:00. Weźmie w niej również udział minister zdrowia Adam Niedzielski. Jak zapowiada rzecznik prasowy rządu, Piotr Müller, tematem konferencji będą kolejne kroki rządu w walce z COVID-19.

Andrzej Duda i Jarosław KaczyńskiSkarga na Dudę do Kaczyńskiego. "Zawiódł w sposób haniebny"

Konferencję będzie można zobaczyć na żywo w największych kanałach informacyjnych, tzn. w Polsat News, TVN 24 i TVP Info. Wystąpienie premiera i ministra zdrowia będzie również dostępne w internecie na Facebooku Kancelarii Premiera.

Rząd wprowadza nową strategię walki z koronawirusem

Tzw. Strategia 3.0. zakłada wprowadzenie na szeroką skalę testów antygenowych, które będą podstawą do stwierdzenia koronawirusa tak samo jak testy PCR, powiększenie bazy izolatoriów, wyposażenie pacjentów w pulsoksymetry oraz wprowadzenie nowych zasad kwarantanny (nie będą musieli jej przechodzić pracownicy medyczni, a członkowie rodzin osób zakażonych trafią na nią automatycznie).

Roman GiertychRoman Giertych nie wpłacił 5 mln zł poręczenia. Prokuratura zabrała głos

"Podejmujemy kolejne kroki, które sprawią, że walka z koronawirusem będzie skuteczniejsza. Przyspieszamy testowanie pacjentów z podejrzeniem COVID-19. W tym celu będziemy korzystać z testów antygenowych, których wynik jest znany już po kilkunastu minutach. Stan zdrowia osób, u których nie występują objawy lub są one łagodne, będzie monitorowany dzięki pulsoksymetrowi - wszystko po to, żeby odciążyć szpitale i placówki medyczne" - zapewnia rząd.

Zobacz wideo Minister zdrowia o wprowadzeniu do użytku antygenowych testów na koronawirusa: Trafią m.in. na SOR-y
Więcej o: