Zapomnij o Black Friday. Nadchodzi Dzień Singla na AliExpress, największa wyprzedaż na świecie

Jeszcze przed Black Friday AliExpress zorganizuje Festiwal Wyprzedaży. Na tę datę wybrano 11 listopada, dzień singla. Od kilku lat, są to największe wyprzedaże na świecie, zyskami przebijające Black Friday i Cyber Monday razem wzięte.

Tradycja wyprzedaży 11 listopada przyszła z Chin. Prezes AliExpress wybrał chiński Dzień Singla na dzień promocji, by reklamować go hasłem “zrób prezent dla samego siebie”.

W ciągu 10 lat portal rozrósł się tak bardzo, że Festiwal Zakupów stał się najbardziej dochodową wyprzedażą na świecie, przebijając łączne zyski z Black Friday i Cyber Monday w USA. W 2020 roku w ciągu doby przychód z wyprzedaży przekroczył 39 mld dolarów, amerykańskie promocje w 2018 roku osiągnęły "zaledwie" 27 mld dolarów. AliExpress postanowił przedstawić skalę wyprzedaży w 2019 roku w obrazowych przykładach:

  • Pomadki sprzedane podczas 11.11 były równe wysokości 47 wież Eiffla
  • Wszystkie telefony sprzedane podczas 11.11 odpowiadają 92 boiskom piłkarskim o standardowej wielkości
  • Liczba portmonetek i torebek sprzedanych 11.11 mogłaby wypełnić 50 samolotów
  • Całe obuwie sprzedane podczas 11.11 potrzebowałoby 2717 ciężarówek do transportu

W Dzień Singla Festiwal Zakupów w AliExpress

Jak zapowiada AliExpress, w dzień singla 11 listopada możemy liczyć na miliony produktów przecenionych nawet o 70 proc. Ponadto dodatkowe zniżki można uzyskać zbierając kupony i grając w gry mobilne. Wchodząc do Krainy Gier, można uruchomić m.in. Energy Lab, gdzie Super Nagroda związana jest z Festiwalem Zakupów. 

Dla tych, którzy chcą się przygotować na wyprzedaż, AliExpress przygotowało poradnik. Jest w nim m.in. instrukcja jak zdobyć kupony, czym się od siebie różnią i jakie sklepy je honorują. Znalazło się także przypomnienie, że wyprzedaże zaczynają się już o północy czasu polskiego w nocy z 10 na 11 listopada i będą trwały dwa dni, do 12 listopada 23:59:59.

Dzień Singla w polskich sklepach

W tym roku polskie sklepy nie zdecydowały się tłumnie na przeceny z tej okazji. Można podejrzewać, że szykują ofertę na Black Friday. Jednym dużym sklepem, który organizuje wyprzedaże 11 listopada (poza AliExpress oczywiście), jest x-kom. Promocje pojawią się w środę 11 listopada o 7 rano. Instalując aplikację sklepu, otrzymacie do nich dostęp 15 min wcześniej. 

Więcej o: