Szlachetna Paczka wystartowała z kolejną edycją. Jak można pomóc potrzebującym?

Kolejna, 20. już edycja Szlachetnej Paczki wystartowała w sobotę. Na stronie akcji została opublikowana otwarta baza potrzebujących rodzin włączonych do tegorocznej edycji programu. W jaki sposób można pomóc?
Zobacz wideo Piotr Cieszewski wniósł flagę Szlachetnej Paczki na Everest. O ks. Stryczku mówi: "To było jak zderzenie z pociągiem"

Szlachetna Paczka to ogólnopolski projekt społeczny, który realizowany jest co roku, niedługo przed Świętami Bożego Narodzenia. Tegoroczna, 20. już edycja Szlachetnej Paczki wystartowała w sobotę rano i potrwa przez kilka kolejnych tygodni. Pomoc od darczyńców trafi do potrzebujących w tzw. Weekend Cudów, który odbędzie się 12 i 13 grudnia - dwa tygodnie przed Świętami.

Jak wziąć udział w Szlachetnej Paczce?

20. edycja Szlachetnej Paczki jest pierwszą w historii, kiedy z powodu pandemii koronawirusa nie było możliwości przeprowadzenia tak uroczystej inauguracji programu w krakowskiej siedzibie, jak w ubiegłych latach. Z tego powodu całość odbyła się online - na Facebooku, Twitterze i Youtubie.

Szlachetna Paczka wystartowała też na stronie www.szlachetnapapaczka.pl w sobotę o 8:00 rano, gdzie otwarto oficjalną bazę rodzin, które potrzebują wsparcia. Każdy z nas może odwiedzić witrynę i znaleźć rodzinę, której chciałbym pomóc. Ostatnim krokiem jest wybranie kwoty i realizacja płatności.

Aby zostać darczyńcą i przygotować paczkę, wystarczy wybrać rodzinę i wspólnie ze znajomymi czy przyjaciółmi spełnić nie tylko konkretne potrzeby, ale i marzenia osób potrzebujących, o które często wstydzą się prosić. W tym trudnym roku Szlachetna Paczka jest potrzebna bardziej niż kiedykolwiek

- tłumaczą organizatorzy programu.

W tym roku Szlachetna Paczka pomoże także osobom, które dotknęła pandemia COVID-19. Za pieniądze uzyskane od darczyńców, organizatorzy Szlachetnej Paczki kupują przedmioty i produkty, które pozwolą pomóc mądrze.

Można głodnemu człowiekowi dać garnek zupy. To dobry uczynek. On ją zje i za cztery czy pięć godzin znowu będzie głodny. Więc trzeba się rozejrzeć za następną zupą, bochenkiem chleba, słoikiem ze smalcem, ogórkami... Ale za kilka dni znowu będzie trzeba kombinować. To może lepiej, temu, kto sobie nie radzi, dać garnek do zupy, wstawić mu kuchenkę gazową, kupić blender, jeśli ma kłopot z gryzieniem i połykaniem?

- tłumaczy Jacek Hugo-Bader cytowany w informacji prasowej.

Szlachetna Paczka to jeden z największych i najskuteczniejszych programów społecznych w Polsce. Jak deklarują jej organizatorzy, pomoc w postaci przemyślanych darów trafia do najbardziej potrzebujących osób. Tylko w zeszłym roku w działania Szlachetnej Paczki włączyło się ponad 620 tys. osób, a pomoc uzyskało aż 14,5 tys. rodzin. Wartość darów przekroczyła 45 milionów złotych.

Więcej o: