Produkcja bez śladu węglowego. Prezes Bosch Polska: Zaczęliśmy od siebie. Projekt jest rozłożony na lata

Globalny koncern przemysłowy Bosch od końca 2020 roku będzie zupełnie neutralny pod względem emisji CO2. Jak w praktyce wygląda dojście to tego celu i dlaczego firma się na to zdecydowała? Posłuchaj rozmowy z Rafałem Rudzińskim, prezes Bosch Polska.

Bosch od końca 2020 roku będzie neutralny pod względem emisji CO2. Firma osiągnie taki efekt dzięki proklimatycznym działaniom, a także innowacjom zastosowanym we własnych zakładach na całym świecie. 

Dojście do neutralności emisji dwutlenku węgla w tym roku to jest pierwszy krok. Zaczynamy od siebie, bo w całej tej dyskusji o tym, co powinniśmy zrobić dla ochrony klimatu, to chyba to powinno być takie najważniejsze zdanie i sentencja dla wszystkich. Zacznijmy od siebie, zanim będziemy pokazywać palcem, co kto musi zrobić. (...) Celem tego projektu nie była chęć uzyskania pozytywnego wyniku finansowego, celem nie był kolejny biznes do zrobienia. Rzeczywiście odpowiedzialność społeczna to było podstawowe kryterium, a prawda jest taka, że w najbliższych latach nie da się też zrobić jakiekolwiek biznesu i funkcjonować w świecie, jeżeli produkty, czy nasze postępowanie nie będzie właśnie odpowiedzialne społecznie w wielu wymiarach

- mówi Rafał Rudziński, prezes Bosch Polska.

Więcej o: