Wyprawka 300 plus. Mija ważny termin dla rodziców. Ostatni dzień, aby złożyć wniosek

Wnioski w ramach programu "Dobry start" można składać od 1 lipca do 30 listopada, a więc końca poniedziałku (30 listopada). Kto może ubiegać się o dodatek w ramach wyprawka 300 plus? W jaki sposób najszybciej złożyć wniosek?

"Dobry start" to rządowy program, który funkcjonuje już od trzech lat. Jest jednorazowe wsparcie dla każdego uczącego się dziecka w szkole, którego celem jest pomoc rodzicom w zapewnieniu wyprawki szkolnej. Osoby spełniające określone warunki mogą otrzymać 300 zł. 

Zobacz wideo Skoda Octavia RS iV - zachowanie sportowego charakteru auta przy ograniczeniu spalania i emisji CO2?

Wyprawka 300 plus. Ostatnie dni na złożenie wniosku. Komu przysługuje?

W połowie listopada informowaliśmy, że dotychczas przyznano blisko cztery miliony świadczeń. Osoby, które chcą otrzymać dofinansowanie, muszą się jednak spieszyć, gdyż termin składania wniosków mija 30 listopada. 

300 plus przysługuje na dzieci uczące się w szkole - od pierwszej klasy do ukończenia przez nie 20. roku życia. W przypadku dzieci niepełnosprawnych próg wiekowy wynosi 24 lat. Wniosek o 300 zł mogą złożyć wszyscy rodzice bez względu na zarobki. Z pomocy nie mogą natomiast skorzystać rodzice dzieci chodzących do przedszkola oraz studentów. Dodatkowa pomoc przysługuje natomiast osobom uczęszczającym do szkół policealnych lub dla dorosłych.

300 plus. Jak złożyć wniosek?

Wniosek może złożyć matka, ojciec, opiekun prawny dziecka lub opiekun faktyczny dziecka. Można to zrobić elektronicznie przez stronę internetową empatia.mpips.gov.pl, portal PUE ZUS lub przez bankowość elektroniczną. Istnieje także możliwość złożenia wniosku drogą tradycyjną w tych samych miejscach, w których składa się wnioski o 500 plus.

Rzecznika MEN Anna Ostrowska informowała, że od lipca br. z 3,14 mln wszystkich wniosków - 2,24 mln złożono drogą elektroniczną (stan na połowę listopada). 

Więcej o: