Z Katowic do Krakowa za 13 zł. Koleje Śląskie uruchamiają tanie połączenie

13 grudnia zostanie uruchomione regularne połączenie na trasie Katowice-Kraków-Katowice. Z centrum Katowic do stolicy Małopolski będzie można dojechać w 67 minut.

Nowe, regularne kursy Kolei Śląskich przyjmą nazwę "Gibki Cug". Na swojej stronie internetowej przewoźnik chwali się, że będą one realizowane nowoczesnymi pociągami 36WEa. To tzw. impulsy, które podobno charakteryzują się największą wygodą w taborze Kolei Śląskich. Podróż nimi z centrum Katowic do centrum Krakowa zajmie 67 minut.

Zobacz wideo Prof. Zbigniew Karaczun gościem Zielonego Poranka Gazeta.pl (4.12)

Z Katowic do Krakowa za 13 zł

Pociągi Kolei Śląskich na trasie do Krakowa będą jeździć jako "przyspieszone", zatrzymując się na stacjach: Katowice Zawodzie, Katowice Szopienice Południowe, Mysłowice, Jaworzno Szczakowa, Jaworzno Ciężkowice, Trzebinia, Krzeszowice, Kraków Bronowice, Kraków Łobzów, Kraków Główny.

Koleje Śląskie oferują atrakcyjne stawki przejazdów na trasie ze stolicy Śląska do stolicy Małopolski. Obowiązująca cena biletu to 13 zł. Przewoźnikowi udało się również wynegocjować honorowanie biletów pomiędzy Kolejami Śląskimi, a Polregio. 

Dworzec w Kłobucku to najlepszy przykład niespełnionych obietnic Prawa i SprawiedliwościNie dajcie się nabrać na "Kolej Plus". PiS składał już takie obietnice

Przykładowe porównanie kosztów podróży

Według obliczeń Kolei Śląskich czteroosobowa rodzina płacąca za przejazd tego odcinka samochodem 49 złotych (paliwo 25 zł, bramki 24 zł), za przejazd pociągiem KŚ zapłaci 42,38 złotych (z ulgami ustawowymi 37 proc. dla dzieci). W przypadku jednej osoby ta różnica wyniesie 36 złotych, a podróż z Kolejami Śląskimi będzie konkurencyjna również w porównaniu z podróżą autobusem. Ta kosztuje obecnie 17 złotych.

Dwie osoby dorosłe zaoszczędzą już 23 złote, podobnie studenci wybierający dotychczas autobus, którzy za pociąg zapłacą jedynie 6,37 złotych (z ulgą ustawową 51 proc.). Dla seniorów przygotowano natomiast specjalną ulgę handlową w wysokości 30 proc., która pozwoli obniżyć cenę za przejazd do Krakowa pociągiem KŚ do 9,10 złotych.

Więcej o: