Nie tylko Facebook i Messenger mają problem. Awaria Instagrama. Aplikacja nie działa nie tylko w Polsce

W czwartek 10 grudnia doszło do awarii wielu popularnych aplikacji. Poza Facebookiem i Messengerem użytkownicy niemal w całej Europie zgłaszają problem z Instagramem.

W czwartek 10 grudnia w godzinach przedpołudniowych doszło do awarii popularnych na świecie aplikacji. Użytkownicy niemal w całej Europie informują, że nie działa Facebook oraz Messenger. Awaria dotyczy również Instagrama, czego potwierdzeniem jest liczba doniesień o problemach zgłoszonych na stronie downdetector.pl.  

Awaria Instagrama niemal w całej EuropieAwaria Instagrama niemal w całej Europie downdetector.pl

Awaria Instagrama w całej Europie 

Tuż po godzinie 12:00 liczba zgłoszonych raportów wyniosła prawie 300. Od tego czasu utrzymuje się na wysokim poziomie, co oznacza, że awaria wciąż nie została naprawiona (stan na: 14:00). Użytkownicy najczęściej zgłaszają problemy z niedziałającą stroną internetową (66 proc. zgłoszeń) oraz brakiem możliwości zalogowania się do aplikacji. Niektórzy alarmują także o problemach z wysyłaniem i odbieraniem wiadomości oraz niedziałającymi funkcjami. 

Zobacz wideo Aplikacje mobilne, które pomogą ci chronić dane

Jak wynika z mapy znajdującej się na stronie downdetector.pl, Instagram szwankuje nie tylko w Polsce, ale niemal w całej Europie. Najwięcej zgłoszeń dotyczących awarii był w Grecji oraz krajach Europy Zachodniej. 

Awaria Facebooka i Messengera. Czy z tego powodu nie działa również Instagram? 

Przypominamy, że od godzin porannych problemy z działaniem strony internetowej i kłopoty z logowaniem się zgłaszają użytkownicy Facebooka oraz Messengera. Ci drudzy raportują problemy z wysyłaniem i odbieraniem wiadomości oraz trudności w połączeniu się z serwerem. Awaria dotyczy nie tylko użytkowników w Polsce. Awaria Instagrama może być powiązana z problemami Facebooka - to jeden właściciel

Więcej o: