Awaria Facebooka i Messengera. Aplikacje nie działają w prawie całej Europie

W czwartek rano doszło do awarii Facebooka i Messengera. Raport na stronie downdetector.pl podaje, że kłopoty techniczne dotyczą prawie całej Europy.

W czwartek rano (10 grudnia) nastąpiła awaria aplikacji Facebook i Messenger. Problem dotyczy niemal całej Europy, a także m.in. Australii, Nowej Zelandii i Filipin. Przyczyna jak na razie nie jest znana. Mapa awarii Facebooka serwisu downdetector.pl pokrywa się z obszarem wystąpienia kłopotów technicznych Messengera.

W piątek rano doszło do awarii Facebooka i MessengeraW piątek rano doszło do awarii Facebooka i Messengera Fot. downdetector.pl

Awaria Facebooka i Messengera. Co nie działa? 

Zgodnie z serwisem downdetector.pl, który zajmuje się monitorowaniem awarii, użytkownicy Facebooka zgłaszają problemy z działaniem strony internetowej i kłopoty z logowaniem się do portalu społecznościowego. Pierwsze zgłoszenia dotyczące awarii użytkownicy zaczęli zgłaszać po godz. 10. Na czas pisania naszego tekstu (godz. 11:25) problemy techniczne nie zostały usunięte

Wystąpienie awarii komunikatora Messenger pokrywa się z czasem pojawienia się kłopotów technicznych Facebooka. Osoby korzystające z aplikacji raportują problemy z wysyłaniem i odbieraniem wiadomości oraz trudności w połączeniu się z serwerem. 

Facebook i Messenger nie działa

Jak na razie nie wiadomo, jakie są przyczyny powstania awarii portalu społecznościowego Facebook i komunikatora Messenger. Na Twitterze pojawiają się wpisy o problemach technicznych występujących w różnych, także odległych od Polski krajach świata. 

W przypadku wystąpienia tak dużej, globalnej awarii prawdopodobnie pojawi się komunikat Facebooka o jej powodach. Kiedy tylko pojawi się taka informacja, będziemy o niej informowali. Na razie nie wiadomo również, jak długo kłopoty techniczne będą się utrzymywały.

Zobacz wideo Materiał promocyjny
Więcej o: