Dymisja w Ministerstwie Finansów. Piotr Dziedzic odwołany ze stanowiska wiceministra

Wiceminister finansów Piotr Dziedzic został odwołany z funkcji wiceministra finansów, zastępcy szefa Krajowej Informacji Skarbowej - podał resort w komunikacie.
Zobacz wideo

Zgodnie z komunikatem Ministerstwa Finansów, Piotr Dziedzic przestał pełnić funkcję z dniem 15 grudnia 2020 r. 

Piotr Dziedzic nie jest już wiceministrem finansów

Dziedzic pełnił funkcję pełnomocnika rządu do spraw zwalczania nieprawidłowości finansowych na szkodę RP lub UE oraz Generalnego Inspektora Informacji Finansowej.

Piotr Dziedzic był zatrudniony w resorcie finansów na stanowiskach związanych z kontrolą i zwalczaniem przestępczości od 1997 r. Był też przedstawicielem Ministerstwa Finansów w Międzyresortowym Zespole do Spraw Zagrożeń Terrorystycznych (Stałej Grupie Eksperckiej).

W trakcie kariery zawodowej realizował zadania organów ochrony porządku konstytucyjnego RP, koncentrując się na ochronie bezpieczeństwa wewnętrznego państwa i obywateli - podał resort. 

Od stycznia 2016 r. był zastępcą dyrektora Departamentu Kontroli Celnej, Podatkowej i Kontroli Gier. W lipcu 2016 r. awansowany na stanowisko dyrektora Departamentu Kontroli Celnej, Podatkowej i Kontroli Gier. Od marca 2017 r. do czerwca 2019 r. dyrektor Departamentu Zwalczania Przestępczości Ekonomicznej.

Więcej o: