Biedronka. Pizza za złotówkę - promocja tylko we wtorek. W Dzień Pizzy

Światowy Dzień Pizzy przypada 9 lutego, w tym roku - we wtorek. Z tej okazji Biedronka przygotowała specjalną promocję na mrożoną pizzę.

9 lutego obchodzimy Międzynarodowy Dzień Pizzy. Z tej okazji sieć sklepów Biedronka przygotowała kuszącą promocję na wszystkie pizze

Promocja na pizze w Biedronce. Tylko we wtorek 9 lutego

"Biedronka przyłącza się do światowych obchodów Dnia Pizzy. Z tej okazji sieć przygotowała wyjątkową promocję. Przy zakupie dwóch pizz z wykorzystaniem aktywnej karty Moja Biedronka, druga pizza kosztować będzie jedynie złotówkę. Przy zakupie dwóch produktów, kupujący dostaną za złotówkę ten tańszy, a gdy obydwie pizze są w takiej samej cenie - jedną z nich. W promocji biorą udział wszystkie produkty z asortymentu w kategorii pizza, zarówno te mrożone jak i świeże. Limit dzienny to sześć opakowań. Maksymalnie można zatem otrzymać 3 pizze za 1 zł" - wyjaśnia Jakub Mazur, specjalista ds. komunikacji korporacyjnej w sieci Biedronka w komunikacie przesłanym redakcji Next.gazeta.pl.

Zobacz wideo Aplikacje na smartfony, które przydadzą się prawdziwym łowcom okazji

Międzynarodowy Dzień Pizzy - historia pizzy

Pizza to kultowa potrawa kuchni włoskiej. Niewiele osób wie jednak, że to danie wywodzi się z innej kultury. Pierwsze potrawy tego typu zaczęli serwować starożytni Grecy. Co prawda pieczony placek zapiekany z ziołami i polany oliwą był serwowany w Italii, jednak oficjalnie, to Grecy są autorami tego przysmaku.  

Warto wspomnieć, że pierwsze pomidory przyjechały do Europy w XVI wieku i musiało upłynąć sporo czasu, zanim Włosi przyzwyczaili się do ich smaku. Pizza z dodatkiem ziół i sosu pomidorowego zdominowała Włochy dopiero w XVIII w. Jak podaje Wikipedia, lokale gastronomiczne zwane ''pizzeriami'' pojawiły się po raz pierwszy w XVIII wieku w Neapolu

Więcej o: