Rossmann tłumaczy różnice w cenach. "Niemiec chce mieć stale niską cenę, a Polak musi mieć promocje"

- Niemcy chcą mieć stale niską cenę [...] My nie wyobrażamy sobie wizyty w sklepie bez promocji - tłumaczy Marek Maruszak, prezes Rossmann Polska, wyjaśniając, czemu ceny w Polsce są często wyższe niż w Niemczech.

Rossmann to sieć drogeryjna funkcjonująca m.in. w Niemczech, Polsce, Czechach, Albanii, Turcji i na Węgrzech. Serwis money.pl przeprowadził rozmowę z Markiem Maruszakiem, prezesem Rossmann Polska, jednym z poruszonych zagadnień były różnice w cenach w zależności od kraju. Te w Polsce są często wyższe niż w Niemczech. 

Zobacz wideo Nawet Google czasami się myli. Największe wpadki internetowego giganta [TOPtech]

Prezes Rossmanna tłumaczy różnice w cenach. "Polak musi mieć promocje" 

Jak podkreślił Maruszak, różnice w cenach wynikają przede wszystkim z różnic na rynku polskim i niemieckim. Według niego inna jest także charakterystyka przeciętnego klienta w Polsce i za naszą zachodnią granica

W Niemczech promocje nie są tak popularne, jak w Polsce, to mniej niż 15 proc. sprzedaży. Natomiast polski konsument szuka przede wszystkim okazji [...] My nie wyobrażamy sobie wizyty w sklepie bez promocji. 

- powiedział Maruszak, przytaczając dane, według których Polacy kupują na przecenach ponad 50 proc. towarów.

Koronawirus w Polsce. Zdjęcie ilustracyjne.Epidemia w Polsce nabiera tempa. Stan ostrzegawczy już przekroczyliśmy

Jak dodał prezes Rossmann, sieć przeprowadziła analizę, której celem było porównanie cen w Polsce i Niemczech - Po analizie wyszło nam, że dzięki naszym promocjom, z których polski Rossmann wręcz słynie, polski konsument płaci średnio o 6 proc. taniej - powiedział Maruszak. 

Rossmann z licznymi promocjami. Ostatnie przeceny były przygotowane na 14 lutego 

Po raz ostatni Rossmann przygotował promocje na walentynki, kiedy to perfumy znanych marek były przecenione nawet o 60 proc. W promocyjnej ofercie znalazła się m.in. woda toaletowa Calvin Klein Euphoria Endless (125 ml) za 99,99 zł oraz zapach Hugo Boss dla mężczyzn (75 ml) za 114,99 zł.

Starsze panie. Zdjęcie ilustracyjneTrzynasta emerytura w 2021 roku. Kiedy i dla kogo "trzynastki"?

Więcej o: