Pepco wycofuje niektóre akcesoria kuchenne. "W trosce o bezpieczeństwo"

Pepco poinformowało o wycofaniu ze sprzedaży kilku produktów, które zawierają substancje szkodliwe dla zdrowia. Chodzi o artykuły domowe, w tym ubijak do ziemniaków i łyżka kuchenna.

"W wyniku przeprowadzonej przez Inspekcję Sanitarną kontroli produkty zostały wycofane z obrotu handlowego ze względu na przekroczony dopuszczalny limit pierwszorzędowych amin aromatycznych" - czytamy w komunikacie. PAA to substancje niebezpieczne dla zdrowia.

Zobacz wideo Kto będzie kandydatem prawicy na prezydenta Rzeszowa?

Pepco wycofuje artykuły domowe, gdyż są niebezpieczne dla zdrowia 

Jak poinformowano, decyzję podjęto "w trosce o bezpieczeństwo klientów". W komunikacie znalazł się dokładny wykaz produktów, które zostaną wycofane z obrotu. Są to:

  • PLU 316048 – Łyżka kuchenna P02,
  • PLU 316049 – Ubijacz do piany P02,
  • PLU 316050 – Szumówka P02,
  • PLU 316051 – Nabierka P02,
  • PLU 316052 – Łopatka do teflonu P02,
  • PLU 316053 – Ubijak do ziemniaków P02.

Wycofany ze sprzedaży piesek zabawka z PepcoPepco wycofuje produkt. Może być groźna dla dzieci

W każdym z powyższych produktów przekroczone zostały dopuszczalne normy pierwszorzędowych aminów aromatycznych (PAA), czyli związków chemicznych wykorzystywanych w procesie produkcji pestycydów czy wyrobów farmaceutycznych. Wiele PAA ma udowodnione działanie rakotwórcze. Z tego powodu uznaje się ja za substancje niebezpieczne w materiałach przeznaczonych do kontaktu z żywnością, zabawkach i innych produktach konsumenckich.

Pepco w styczniu wycofało inny produkt. Powodem była za duża głośność

W styczniu br. sieć Pepco zdecydowała się wycofywać z obrotu psa edukacyjnego dla dzieci. Zabawka przekroczyła dopuszczalny poziom emisji dźwięku, co stwarza zagrożenie uszkodzenia słuchu dziecka. Według przepisów unijnych maksymalny poziom głośności zabawek dla dzieci nie może być wyższy niż 72 decybele. Produkt można było zwracać do sklepu.

Więcej o: