Pepco wycofuje produkt. Pies edukacyjny może być groźny dla słuchu dzieci

Pepco poinformowało o wycofaniu ze swojej oferty psa edukacyjnego na baterię. Produkt może stwarzać zagrożenie dla słuchu dzieci. Zabawkę można zwrócić bez paragonu.

Ogłoszenie zostało opublikowane w związku z postępowaniem, jakie prowadzi Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumenta. Problem dotyczy zabawki piesek edukacyjny na baterie, 201905, Item No.: 66006, kod EAN 2620616000027. Pepco Poland wycofuje ją ze sprzedaży w trosce o bezpieczeństwo klientów.

PKN Orlen przejmuje spółkę Polska Press, w tym 20 tytułów lokalnej prasyUOKiK o przejęciu przez Orlen: Wolność słowa to nie nasze kompetencje

Zabawka z Pepco stwarza zagrożenie dla dzieci

Jak poinformowało Pepco, problem dotyczy głośności zabawki. Przedmiot nie spełnia wymagań określonych w rozporządzeniu Ministra Rozwoju i Finansów z dnia 20 października 2016 r. w sprawie wymagań dla zabawek, z uwagi na przekroczony dopuszczalny poziom emisji dźwięku, co stwarza zagrożenie uszkodzenia słuchu dziecka. Przepisy Unii Europejskie stanowią, że maksymalny poziom głośności zabawek dla dzieci nie może być wyższy niż 72 decybele. 

Zobacz wideo Zabawki, które pomogą twojemu dziecku rozwijać umiejętności

Zabawkę można zwrócić

Pepco w komunikacie dotyczącym zbyt głośnej zabawki piesek edukacyjny, prosi o zwrot produktu. Firma zwróci kwotę wydaną na jego zakup. Zwrotu można dokonać w dowolnym sklepie Pepco. Nie potrzeba do tego paragonu. 

Warto znać też swoje prawa dotyczące zwrotów Jeśli chodzi o produkty zakupione w sklepie stacjonarnym, możliwość zwrotu wynika z dobrej woli sprzedawcy. W dużych sieciach rzadko jest to problemem. W przypadku zakupów przez internet możemy zwrócić każdy towar bez podania przyczyny w ciągu 14 dni od zakupu. Więcej informacji znajdziecie w poradniku przygotowanym przez UOKiK.

Prezes Agora S.A. Bartosz Hojka, Forum Ekonomiczne w Krynicy-ZdrojuPrezes Agory o przejęciu Radia Zet: Mamy żelazne argumenty prawne

Pepco pozwala zwrócić towar w ciągu 30 dni od zakupu i oddaje gotówkę. Na swojej stronie firma informuje o konieczności pokazania paragonu, ale polskie prawo dopuszcza jakikolwiek dowód płatności, może być to zatem na przykład wyciąg z karty, czy potwierdzenie przelewu

Więcej o: