Volvo planuje rewolucję. Od 2030 roku będzie produkować tylko samochody elektryczne

Volvo poinformowało, że od 2030 roku zamierza produkować wyłącznie pojazdy elektryczne. W związku z tym przez najbliższą dekadę stopniowo będzie wycofywać ze sprzedaży pojazdy silnikowe.

Jako że emisja spalin, a także produkcja śladu węglowego w znaczący sposób wpływają na zanieczyszczenie powietrza, producenci samochodów stoją przed istotnym wyzwaniem. Wraz z rozwojem technologii naturalnym krokiem jest odejście od pojazdów silnikowych na rzecz samochodów elektrycznych. 

Zobacz wideo Nowy SUV powinien trafić do gustów fanów marki Volvo [RECENZJA]

Volvo planuje rewolucję. Od 2030 roku tylko auta elektryczne

We wtorek 2 marca plan klimatyczny przedstawiła marka Volvo. Firma planuje do 2030 roku zaprzestać produkcji pojazdów o napędzie innym niż elektryczny. Szwedzka firma poinformowała także, że w ramach transformacji chce, aby w 2025 roku samochody elektryczne stanowiły połowę sprzedaży, zaś drugą połowę auta hybrydowe. Oznacza to, że za cztery lata Volvo przestanie sprzedawać pojazdy napędzane wyłącznie benzyną lub olejem napędowym.

- Nie ma długoterminowej przyszłości dla samochodów z silnikiem spalinowym - stwierdził Henrik Green, dyrektor ds. Technologii Volvo. Dodał również, że przejście na sprzedaż wyłącznie samochodów elektrycznych pozwoli Volvo sprostać oczekiwaniom naszych klientów i przyczyni się w walce ze zmianami klimatycznymi. 

Volvo postawi na samochody elektryczne. Na razie marka zaprezentowała dwa modele 

Plany Volvo są o tyle zaskakujące, że szwedzka marka nie była zbyt obecna na rynku samochodów elektrycznych. Jak dotąd, wyprodukowała ona jeden samochód w pełni elektryczny - Volvo XC40 Recharge. We wtorek 2 marca 2021 roku firma zaprezentowała drugiego przedstawiciela tej serii - SUV - C40 Recharge. 

Volvo istnieje od 1927. W 2010 roku szwedzka marka została przejęta przez chiński Zhejiang Geely Holding. 

Więcej o: