Volvo planuje rewolucję. Od 2030 roku będzie produkować tylko samochody elektryczne

Volvo poinformowało, że od 2030 roku zamierza produkować wyłącznie pojazdy elektryczne. W związku z tym przez najbliższą dekadę stopniowo będzie wycofywać ze sprzedaży pojazdy silnikowe.

Jako że emisja spalin, a także produkcja śladu węglowego w znaczący sposób wpływają na zanieczyszczenie powietrza, producenci samochodów stoją przed istotnym wyzwaniem. Wraz z rozwojem technologii naturalnym krokiem jest odejście od pojazdów silnikowych na rzecz samochodów elektrycznych

Zobacz wideo Nowy SUV powinien trafić do gustów fanów marki Volvo [RECENZJA]

Volvo planuje rewolucję. Od 2030 roku tylko auta elektryczne

We wtorek 2 marca plan klimatyczny przedstawiła marka Volvo. Firma planuje do 2030 roku zaprzestać produkcji pojazdów o napędzie innym niż elektryczny. Szwedzka firma poinformowała także, że w ramach transformacji chce, aby w 2025 roku samochody elektryczne stanowiły połowę sprzedaży, zaś drugą połowę auta hybrydowe. Oznacza to, że za cztery lata Volvo przestanie sprzedawać pojazdy napędzane wyłącznie benzyną lub olejem napędowym.

Rząd wypłaci rekompensaty za malucha i dużego fiata. Nawet do 20 tysięcy złotychRząd wypłaci rekompensaty za malucha i Fiata 125p. Do 20 tys. zł. Ale komu?

- Nie ma długoterminowej przyszłości dla samochodów z silnikiem spalinowym - stwierdził Henrik Green, dyrektor ds. Technologii Volvo. Dodał również, że przejście na sprzedaż wyłącznie samochodów elektrycznych pozwoli Volvo sprostać oczekiwaniom naszych klientów i przyczyni się w walce ze zmianami klimatycznymi. 

Volvo postawi na samochody elektryczne. Na razie marka zaprezentowała dwa modele 

Plany Volvo są o tyle zaskakujące, że szwedzka marka nie była zbyt obecna na rynku samochodów elektrycznych. Jak dotąd, wyprodukowała ona jeden samochód w pełni elektryczny - Volvo XC40 Recharge. We wtorek 2 marca 2021 roku firma zaprezentowała drugiego przedstawiciela tej serii - SUV - C40 Recharge. 

Volvo istnieje od 1927. W 2010 roku szwedzka marka została przejęta przez chiński Zhejiang Geely Holding. 

innogyGoInnogyGo zniknie z ulic. Przedsięwzięcie dobiła pandemia

Więcej o: