Burger King z seksistowskim wpisem z okazji Dnia Kobiet. "Miejsce kobiet jest w kuchni"

"Miejsce kobiet jest w kuchni" - taki wpis pojawił się na Twitterze Burger King UK. Internauci oskarżyli sieć o seksizm, mimo tłumaczeń, że kontrowersyjny post był częścią kampanii mającej walczyć z nierównością płci w branży gastronomicznej.

Dzień Kobiet obchodzony jest na całym świecie 8 marca. Z tej okazji w mediach społecznościowych pojawiły się liczne wpis najczęściej z życzeniami dla kobiet. Jeden z nich wywołał burze wśród internautów ze względu na seksistowski oddźwięk. 

Zobacz wideo Aplikacja Fitatu - pomoże w odchudzaniu i dbaniu o zdrowie

Burger Kinga z okazji Dnia Kobiet: Miejsce kobiet jest w kuchni

Na profilu Burger King UK na Twitterze napisano, że "miejsce kobiet jest w kuchni". "Oczywiście, tylko jeśli tego chcą. Jednak tylko 20 proc. szefów kuchni to kobiety. Naszą misją jest zmiana proporcji płci w branży restauracyjnej, dając pracownicom możliwość zrobienia kariery kulinarnej. Z dumą uruchamiamy nowy program stypendialny, który pomoże pracownicom Burger Kinga w realizacji ich kulinarnych marzeń!" - doprecyzowano w kolejnych tweetach. 

Kontrowersyjny wpis Burger Kinga. Burza wśród internautów. 

Wśród internautów pojawiły się krytyczne głosy wobec wpisu. Sieć została skrytykowana za to, że w walce z nierównością zawodową utrwala seksistowskie stereotypy. "Ktoś naprawdę spojrzał na ten post i uznał, że to dobry pomysł?" - zastanawiał się jeden z użytkowników Twittera.

Wiele osób zwróciło również uwagę na to, że zasięg pierwszego postu jest kilkukrotnie większy niż pozostałych, przez co wpis nie zostanie zrozumiany. Dla porównania kontrowersyjny wpis został podany dalej prawie 250 tys. razy, zaś pozostałe łącznie około 15 tys. razy. 

Burger King podkreślił, że celem kampanii jest kontynuacja ważnej rozmowy na temat nierówności płci w dziedzinie kulinarnej - Naszym zamiarem było podważenie przestarzałego stereotypu dotyczącego kobiet, aby podkreślić duży problem w branży restauracyjnej. Obecnie kobiety to tylko 20 proc. stanowisk szefów kuchni w brytyjskich restauracjach, co uważamy za obraźliwe” - powiedział HuffPost UK rzecznik prasowy Burger Kinga. 

Więcej o: