Daniel Obajtek ma działkę na Mazurach. Jego sąsiadem jest deweloper od mieszkania ze zniżką

W ubiegłym roku Daniel Obajtek kupił ziemię na Mazurach. Jak ustalił money.pl oraz Wirtualna Polska, działka leży w sąsiedztwie ziemi kupionej przez dewelopera Profbud, od którego prezes PKN Orlen otrzymał nadzwyczajną zniżkę na apartament na warszawskim Bemowie.

W tym tygodniu grupa dziennikarzy otrzymała możliwość przejrzenia skanów dokumentów związanych z finansami Daniela Obajtka. Cześć z nich była dotąd niejawna. Znalazły się tam oświadczenia majątkowe, akty notarialne czy umowy kredytowe z ostatnich 20 lat. Była to odpowiedź na publikacje medialne, które ukazały się w ostatnich tygodniach na temat źródła pochodzenia majątku prezesa PKN Orlen

Zobacz wideo Piotr Kuczyński o sprawie Obajtka: Jest jak najlepszy kryminał

Działka Obajtka na Mazurach. Jego sąsiadem jest deweloper Profbud, od którego kupił mieszkanie 

Jak podaje money.pl, w przedstawionych przez mec. Macieja Zaborowskiego dokumentach znalazły się także dwie umowy dotyczące zakupu ponad hektarowej działki za 250 tys. zł w miejscowości Antonowo na Mazurach, w pobliżu Giżycka. Pierwsza z nich to warunkowa umowa z 28 września, a druga to umowa przeniesienia własności z 3 listopada 2020.

W dokumentach były również informacje dotyczące działek sąsiednich, wpisanych do hipoteki służebności. W nich znalazły się dane na temat przeniesienia własności nieruchomości na rzecz spółki Profbud, czyli dewelopera, od którego Daniel Obajtek kupił mieszkanie na warszawskim Bemowie w cenie dużo niższej niż rynkowa. 

Kolejna firma powiązana z Obajtkiem. Chodzi o parówki na stacjach OrlenuKolejna firma powiązana z Obajtkiem. Chodzi o parówki na stacjach Orlenu

"Pan Daniel Obajtek posiadał już nieruchomości w tym rejonie i zakup działki w Antonowie był kolejną transakcją na tym obszarze. Była to decyzja, za którą stały wyłącznie obiektywne przesłanki" - przekazał mec. Zaborowski w odpowiedzi na pytania WP oraz money.pl o to, w jaki sposób prezes PKN Orlen zainteresował się działką w Antonowie i czy wpływ na to miał fakt, że sąsiednia działka należy do firmy Profbud. 

Pierwszą z działek na Mazurach Daniel Obajtek kupił w grudniu 2019 roku. Jest ona położona we wsi Szymonka, 24 km od Antonowa. 

Daniel Obajtek kupił mieszkanie po zaskakująco niskiej cenie. Deweloperem był Profbud 

W połowie marca "Gazeta Wyborcza" poinformowała, że w 2018 roku Daniel Obajtek wraz z partnerką kupił 187-metrowe mieszkanie w cenie 1,3 mln zł, czyli 6 tysięcy 900 złotych za metr kwadratowy. Według cennika lokum powinno kosztować 2,2 mln zł, czyli 12 499 zł za metr kwadratowy. Mieszkanie na warszawskim Bemowie zostało wybudowane przez firmę Profbud. Więcej o tej sprawie można przeczytać w TYM MIEJSCU

Deweloper wydał oświadczenie ws. mieszkania Obajtka. Deweloper wydał oświadczenie ws. mieszkania Obajtka. "Ceny są zróżnicowane"

Więcej o: