Bitcoin osiągnął rekordową cenę. W środę wielki giełdowy debiut Coinbase

We wtorek 13 kwietnia cena jednego bitcoina przekroczyła w szczytowym momencie 62,5 tys. dolarów. Na środę zaplanowany jest giełdowy debiut akcji Coinbase, największej amerykańskiej platformy obrotu kryptowalutami.

W środę 14 kwietnia na Wall Street zadebiutuje Coinbase Global, czyli spółka zarządzająca jedną z największych na świecie platform handlu kryptowalutami. Duże zainteresowanie debiutem platformy na nowojorskiej giełdzie Nasdaq nakręca wzrost ceny najpopularniejszej kryptowaluty - bitcoina. Ta we wtorek przekroczyła 62,5 tys. dolarów - najwięcej w historii.

Coinbase zadebiutuje na Wall Street 

Debiut Coinbase na Nasdaq, w formie direct listingu, jest planowany na 14 kwietnia. Kryptowalutowa giełda nie sprzedaje nowych akcji, a dotychczasowi udziałowcy od razu mogą upłynniać posiadane walory. Jak podaje parkiet.com, w ostatnim tygodniu handel na prywatnym rynku Nasdaq Coinbase Global wyceniono na 90 miliardów dolarów.

Zobacz wideo Co z łamiącymi obostrzenia? Dr Sutkowski: Cytując klasyka, "nie chce mi się z wami gadać"

Platforma chwali się, że z jej usług korzysta już blisko 56 mln klientów, przez ostatnie 12 miesięcy przychody wzrosły kilkukrotnie, a zyski nawet kilkunastokrotnie. W całym ubiegłym roku zarobiła na czysto 322 mln dolarów.

Wpływ Bitcoina na środowisko Ekodylematy kryptowalut i NFT. Bitcoin na 26. miejscu na liście zużycia energii

Kolejny rekord bitcoina

W sobotę 13 marca bitcoin przekroczył poziom 60 tys. dolarów, co do 13 kwietnia było rekordem. Poprzedni wysoki wynik został ustanowiony 21 lutego 2021 roku. Wtedy kryptowaluta osiągnęła poziom 58,3 tys. dolarów za bitcoina.

Bitcoin przekroczył rekordowy poziom 60 tys. dolarów. Od stycznia podrożał o 105 proc. Bitcoin przekroczył rekordowy poziom 60 tys. dolarów

NBP i KNF od 2017 roku ostrzegają przed inwestowaniem w wirtualne waluty. Według polskich instytucji finansowych, posiadanie kryptowalut wiąże się z dużym ryzykiem. Narodowy Bank Polski i Komisja Nadzoru Finansowego wymieniają w komunikacie m.in. ryzyko utraty środków w przypadku nagłego obniżenia wartości kryptowaluty i ryzyko oszustwa np. przez firmy działające w ramach tak zwanych piramid finansowych.

Więcej o: