Krajowy Planu Odbudowy. Witucki: Nowej wersji nikt nie widział. Nie chcemy być zaskakiwani

Krajowy Plan Odbudowy to niestety wciąż wielka tajemnica. - Od trzech tygodni wiemy, że jest nowa wersja. I tej nowej wersji nikt nie widział. Nie wiem, czy w rządzie wiele osób ją widziało. I to jest problem - mówił w środowym "Studiu Biznes" Maciej Witucki, prezydent Lewiatana.

- My jako Lewiatan bardzo dopychaliśmy się do tego stolika, więc jako jedynej organizacji pracodawców udało nam się kilkadziesiąt nawet projektów do Krajowego Planu Odbudowy dopisać. Natomiast kłopot jest taki, że po tych wszystkich rozmowach i dyskusjach, które miały miejsce, nawet jeśli często były bardzo ogólne i tak naprawdę była tylko jedna jedyna zorganizowana z organizacjami pozarządowymi taka linia dyskusji o Krajowym Planie Odbudowy, dowiedzieliśmy się od premiera na spotkaniu, że uwaga, ale tej nowej wersji nie znamy - mówił w "Studiu Biznes" Witucki, posłuchaj całej wypowiedzi.

Zobacz wideo Treść Krajowego Planu Odbudowy wciąż nieznana. Witucki: Nie chcemy być zaskakiwani

Europejski Fundusz Odbudowy - czym jest?

Przywódcy państw Unii Europejskiej w grudniu ubiegłego roku doszli do porozumienia w sprawie budżetu wieloletniego na lata 2021-2027 i Funduszu Odbudowy gospodarek państw członkowskich po epidemii COVID-19. W ramach funduszu Polska ma otrzymać niemal 24 mld euro w dotacjach oraz ponad 34 mld euro w formie pożyczek. 

Podstawą do tego, by otrzymać środki, jest przedstawienie Krajowego Planu Odbudowy, który przygotować musi każde państwo Unii Europejskiej. Termin przekazania planu Komisji Europejskiej to koniec kwietnia. 

Więcej o: