Eli Broad nie żyje. Miliarder, który przebudował Los Angeles

Nie żyje Eli Broad. Miliarder i filantrop zmarł po długiej chorobie. Miał 87 lat - informuje agencja Associated Press.

Informację o śmierci miliardera potwierdziła rzeczniczka jego fundacji. Eli Broad urodził się w 1933 roku. Był jednym z założycieli firmy budowlanej Kaufman and Broad Inc. Jako młody księgowy w latach 50. dostrzegł szansę na dynamicznie rozwijającym się rynku nieruchomości. Rzucił pracę i nawiązał współpracę z deweloperem Donaldem Kaufmanem i zaczął budować domy.

"Kochał to miasto"

Szczególnie przysłużył się do przebudowy Los Angeles, na którą przeznaczył mnóstwo pieniędzy. Wybudował wiele biurowców, luksusowych apartamentowców i innych charakterystycznych budowli, jak m.in. Walt Disney Concert Hall. W 2015 roku otworzył własne muzeum sztuki współczesnej, The Broad, w centrum miasta.

"Eli jako filantrop dostrzegał problemy na świecie i próbował je naprawić, (...) a jako mąż, ojciec i przyjaciel dostrzegł potencjał w każdy z nas" - podkreślił prezes fundacji Broada. Burmistrz Los Angeles stwierdził, że miliarder był najbardziej wpływowym obywatelem swojego pokolenia. "Kochał to miasto tak głęboko, jak nikt" - zaznaczył.

Więcej o: