Banki zaplanowały na weekend przerwy techniczne. Warto mieć przy sobie gotówkę

Na trwający weekend 7-9 maja kilka ważnych banków zaplanowało prace serwisowe. Przerwy techniczne mogą być uciążliwe, warto więc mieć ze sobą wcześniej przygotowaną gotówkę.

Na trwający weekend przerwy techniczne w działaniu banków zapowiedziały Bank BPS, Bank Pekao, mBank oraz neoBank. Problemy będą dotyczyły w dużej mierze przelewów natychmiastowych. W niektórych bankach mogą jednak być zablokowane także karty płatnicze, warto więc wypłacić trochę gotówki w bankomacie. 

Zobacz wideo TSUE zajmie się frankowiczami. Dlaczego wyrok może uderzyć w banki?

Bank BPS - prace serwisowe

W sobotę od 0:45 do 18:00 w Banku BPS prowadzone są prace techniczne. W związku z tym większość soboty klienci instytucji nie będą mieli dostępu do bankowości elektronicznej. 

Bank Pekao - przerwa techniczna

Prace serwisowe w Banku Pekao zaplanowano na niedzielną noc. Między 0:30 a 4:30 nie będzie można wykonać przelewu ekspresowego Elixir, nie będą działały także przelewy BLIK na telefon. "Jeśli masz zaplanowane przelewy w tym czasie wykonaj je wcześniej" - zaleca bank.

Dorota RabczewskaDoda walczy z bankiem o kredyt frankowy. "Płacę kilkanaście tysięcy"

Ponadto między 3:00 a 7:00 klienci nie będą mogli płacić kartami debetowymi, wyłączona zostanie także aplikacja mobilna banku. "Wypłać wcześniej gotówkę z bankomatu, jeśli w tych godzinach planujesz płatności kartami lub aplikacją PeoPay" - radzi bank. 

mBank - problemy z przelewami ekspresowymi

W niedzielę 9 maja przerwę techniczną zaplanował mBank. W godzinach nocnych, od 0:30 do 4:30 wyłączona zostanie możliwość wykonywania przelewów natychmiastowych. Transakcji tych nie będzie można wykonać ani przez przeglądarkę, ani w aplikacjach mobilnych.  

Franki szwajcarskie i zlotowkiKredyty we frankach. Sąd Najwyższy wydał ważne orzeczenie. Kwestia przedawnienia po myśli banków

neoBank - przerwa techniczna

Również neoBank w niedzielę będzie przeprowadzał prace serwisowe. 9 maja od 0:30 do 4:30 nie będzie można skorzystać z przelewów ekspresowych Express Elixir. 

Więcej o: