Awaria Paczkomatów. InPost zna powody. "Minęło 6 godzin i nadal przetrzymujecie moją własność"

InPost, sieć, do której należą Paczkomaty, we wtorek wieczorem potwierdziła wystąpienie awarii. Problemy dotyczące statusu przesyłek wciąż mogą występować. "W sporadycznych przypadkach może się okazać, że będzie konieczny odbiór za pomocą kodu" - zapewnia firma.

W środę w godzinach popołudniowych Paczkomaty w wielu miejscach przestały funkcjonować prawidłowo. Wystąpiły problemy zarówno z działaniem urządzeń jak i aplikacji. Sieć zalały komentarze internautów, którzy twierdzili, że nie mogą odebrać przesyłek umieszczonych w automatach.

Zobacz wideo Wielkie premiery wciąż przed nami. Oto gry, dla których warto kupić nową konsolę [TOPtech]

Awaria Paczkomatów. InPost podaje powody

InPost, spółka, do której należą urządzenia, potwierdziła wystąpienie awarii i podała jej przyczyny. "Z uwagi na awarię w usługach T-mobile, nastąpiła przerwa w funkcjonowaniu części usług" - głosił wpis na Facebooku. Po kilku godzinach firma poinformowała, że "sytuacja jest opanowana". "Możecie już bez przeszkód korzystać z naszych usług. W sporadycznych przypadkach może się okazać, że będzie konieczny odbiór za pomocą kodu" - wyjaśniła firma. 

Zawirowania w funkcjonowaniu usług całkowicie jednak nie zniknęły. "Jest już północ, a wy nadal nie usunęliście awarii. Przesyłka umieszczona została w paczkomacie około 18:00, minęło 6 godzin i nadal przetrzymujecie moją własność" - napisała jedna ze zirytowanych internautek. "Numery paczek nie działają. Jeżdżę od paczkomatu do paczkomatu, wydzwaniam" - napisała inna. 

Pojawiają się też doniesienia o problemach ze statusami przesyłek. "Nie mogłam zdalnie otworzyć paczkomatu, wpisałam kod, paczkomat się nie otworzył po ponownej próbie otworzenia informacja: Twoja paczka została odebrana, co wtedy" - pyta jedna z korzystających z urządzenia. 

Najwięcej komentarzy w sprawie awarii pojawiło się we wtorek w godzinach wieczornych. W środę wciąż pojawiały się jednak wpisy informujące o trudności z uzyskanie kodu odbioru. 

Paczkomat InPostu w Warszawie Paczkomaty u bram kościołów. InPost i Poczta Polska z ofertami

Więcej o: