Grecja oficjalnie otwiera się na turystów. "Pierwszy weekend wolności"

Grecja znosi obostrzenia i oficjalnie otworzyła się na turystów. Kraj liczy na to, że sezon wakacyjny postawi branżę turystyczną na nogi po obostrzeniach związanych z pandemią koronawirusa. Od niedzieli otwarte są również muzea i słynne archeologiczne zabytki.

Grecja, jeden z najchętniej odwiedzanych przez turystów krajów w Europie, otwiera się na przyjezdnych. Po miesiącach ograniczeń władze otworzyły w tym tygodniu muzea, w tym muzeum Akropolu, w którym znajdują się słynne rzeźby greckiej starożytności - podaje Reuters.

Zobacz wideo PiS zawalczy o wyborców kolejnymi obietnicami? Kuczyński: Kierujemy się w stronę Grecji

Grecja czeka na turystów. Wielki powrót branży turystycznej

"Grecja oferuje ludziom to, czego potrzebują" - napisał na Twitterze minister turystyki Harry Theoharis. Powrót turystyki uważa za pierwszą okazję na "spokojne i beztroskie chwile w drodze do normalności".

Zagraniczni turyści będą mogli wypoczywać w Grecji, jeśli zostali zaszczepieni lub mają negatywne wyniki testu na COVID-19. Podróże między regionami, w tym na wyspy, będą również dozwolone dla osób z negatywnym wynikiem testów lub z potwierdzeniem odbytych szczepień.

"Jesteśmy bardzo szczęśliwi. Cieszę się, że tu jestem" - powiedział jeden z turystów Pierre-Olivier Garcia, cytowany przez Reuters, wkrótce po przybyciu na wyspę.

Grecja odczuła pandemię koronawirusa. 2020 byl najgorszym rokiem dla turystyki

Grecja przeżyła najgorszy rok w historii turystyki. W 2020 roku kraj ten odwiedziło tylko siedem milionów odwiedzających - dla porównania w 2019 roku wakacje w Grecji spędziły 33 miliony osób. W ubiegłym roku przychody z turystyki spadły do czterech miliardów euro (z dotychczasowych 18 miliardów euro).

Grecja wprowadza akcję szczepień na swoje wyspy i ma nadzieję, że uda się zaszczepić większość obywateli do końca czerwca. W 11-milionowym kraju odnotowano do tej pory 373 881 zakażeń i 11 322 zgony.

Więcej o: