Windows 10. Aktualizacja znów przynosi problemy u części użytkowników. Szwankuje dźwięk i wydajność

Microsoft wypuścił niedawno kolejną aktualizację systemu Windows 10. Znów nie obyło się bez problemów - teraz dotyczą dźwięku i wydajności. Firma proponuje tymczasowe rozwiązanie.

Microsoft wydał dopiero co aktualizację do Windows 10 oznaczoną numerem KB5003173. Łatka miała przede wszystkim zwiększać bezpieczeństwo użytkowników. Niestety wprowadziła też błędy, o których firma wie i pracuje nad ich rozwiązaniem. 

Zobacz wideo Windows Vista, Zune czy Millenium Edition? Oto największe wpadki Microsoftu [TOPtech]

Aktualizacja Windows 10 z problemami

Część użytkowników Windowsa zgłasza kłopoty z dźwiękiem. Nie są one jednak regułą i od czasu do czasu pojawiają się w niektórych grach i aplikacjach, donosi portal gry-online.pl. Poziom głośności dźwięku losowo się zwiększa i zmniejsza, niezależnie od domyślnych ustawień. Problem dotyczy głównie systemów audio Dolby Digital 5.1. Tymczasowe rozwiązanie Microsoft przedstawia tutaj.

Ponadto część użytkowników informuje, że aktualizacja zawieszała się w trakcie instalacji i jedyne co pomagało, to twardy reset komputera. Niektóre osoby zgłaszają również kłopoty ze spadkami wydajności. Inny problem dotyczy portów USB. Aktualizacja sprawiła, że urządzenia, które są z nimi podłączone przestały być wykrywane przez menedżer urządzeń. 

Microsoft wie o problemach i pracuje nad ich naprawą. Kłopotów można się pozbyć odinstalowując aktualizację w narzędziu "Windows Update" poprzez funkcję "Odinstaluj aktualizację".

Microsoft po 25 latach szykuje zmianę w Windowsie

Windows 10 wciąż w niektórych miejscach systemu korzysta z ikon Windowsa 95. Oznacza to, że są to grafiki, które mają już przeszło ćwierć wieku. Microsoft zapowiedział, że wprowadzi nowe ikony w październikowej aktualizacji. Wtedy też zostanie zmieniona czcionka, która ma zostać dostosowana do małych ekranów. 

Więcej o: