Jarosław Kaczyński o Polskim Ładzie: Duża część Polaków będzie miała po prostu więcej pieniędzy

- Jeśli wykonamy ten program, Polska będzie inna niż w tej chwili - przekonuje Jarosław Kaczyński, mówiąc o Polskim Ładzie - nowym programie społeczno-gospodarczym Prawa i Sprawiedliwości. Według prezesa PiS Polski Ład zakłada wiele programów społecznych, które będą korzystne dla młodego pokolenia.

Jarosław Kaczyński podkreślił w rozmowie z Radiem Olsztyn, że zmiany wprowadzane w ramach Polskiego Ładu będą korzystne dla wszystkich mieszkańców Polski. Prezes Prawa i Sprawiedliwości przypomniał, że program zakłada podniesienie kwoty wolnej od podatku do poziomu 30 tys. zł. - Duża część Polaków będzie miała po prostu więcej pieniędzy - powiedział. 

Zobacz wideo Szereg obietnic w Polskim Ładzie PiS-u. Kto za nie zapłaci?

Kaczyński wychwala Polski Ład: To jest 100 tysięcy gwarantowanego kredytu

- Polski Ład zakłada mnóstwo różnego rodzaju programów społecznych dla młodszego pokolenia - powiedział Kaczyński. - To jest 100 tysięcy gwarantowanego kredytu, czyli to pytanie, przed którym wielu młodych ludzi stoi - skąd wziąć pieniądze, żeby móc wziąć kredyt na mieszkanie. Ta kwestia zostaje rozwiązana. Nawet jeżeli ktoś chce dużego mieszkania, to będzie musiał mieć trochę pieniędzy, a nie dużo - dodał. 

Prezes PiS stwierdził, że wsparcie z Polskiego Ładu będzie kierowane również do sektora turystycznego oraz rolnictwa, zwłaszcza jednorodzinnego. Kaczyński chce wyrównania dopłat dla rolnictwa do poziomu unijnego oraz dofinansowania dawnych terenów po PGR-owskich. Polityk wyraził nadzieję, że wszystkie inwestycje przewidziane w Polskim Ładzie dadzą impuls do rozwoju przemysłu i całego życia gospodarczego. 

- Jeśli wykonamy ten program, Polska będzie inna niż w tej chwili - deklaruje prezes PiS. 

Polski Ład ma podnieść poziom życia Polaków

Polski Ład to nowy program społeczno-gospodarczy Prawa i Sprawiedliwości. Program ma być planem działania na czas po pandemii koronawirusa. Zgodnie z zapowiedziami PiS, Polski Ład ma doprowadzić do podniesienia poziomu życia Polaków. Nowy program składa się z 10 obszarów: plan na zdrowie, uczciwa praca - godna płaca, dekada rozwoju, rodzina i dom w centrum życia, polska - nasza ziemia, przyjazna szkoła i kultura na nowy wiek, dobry klimat dla firm, czysta energia-czyste powietrze, cyberPoland 2025, złota jesień życia. 

Wśród najważniejszych rozwiązań Polskiego Ładu znajduje się: podniesienie II progu podatkowego z 85 tys. do 120 tys. zł, podniesienie kwoty wolnej od podatku do 30 tys. zł,  ulga w PIT dla osób zatrudnionych na umowę o pracę osiągających roczny dochód w przedziale 70-130 tys. zł, zniesienie "umów śmieciowych" - dążenie do jednego modelu kontraktu pracy, przeznaczenie 7 proc. PKB na ochronę zdrowia, zniesienie limitów do lekarzy specjalistów, państwowa gwarancja wkładu własnego dla młodych (20-40 lat) do nawet 40 proc. wartości mieszkania, budowa bez pozwolenia domów do 70 metrów kwadratowych z płaskim dachem. 

Więcej o: