Bank oferuje klientom umorzenie części kredytu hipotecznego. Pod warunkiem, że go nadpłacą

Od blisko 10 lat DNB Bank Polska ogranicza swoją działalność do dużych podmiotów i sektora publicznego. Obecnie wśród jego klientów detalicznych znajdują się już głównie jedynie osoby, które w przeszłości zaciągnęły kredyty hipoteczne. Bank postanowił zachęcić je do wcześniejszej spłaty, umarzając do 10 proc. zadłużenia.

DNB Bank Polska od kilku lat konsekwentnie rozstaje się z klientami indywidualnymi, chcąc skupić się na obsłudze dużych przedsiębiorstw i sektora publicznego. Przed kilkoma laty informowaliśmy m.in. o zachęcie finansowej (800 zł), którą bank proponował klientom w zamian za rezygnację np. z kont lub kart kredytowych.

Obecnie większość klientów indywidualnych banku to osoby, które przed laty zawarły kredyt hipoteczny. Bank zachęca je do wcześniejszej spłaty zadłużenia, częściowo lub całkowicie. Klienci mogą w ten sposób uzyskać umorzenie do 10 proc. zadłużenia. Dotyczy to tych osób, które wzięły kredyt hipoteczny we frankach lub w euro

Zobacz wideo Szereg obietnic w Polskim Ładzie PiS-u. Kto za nie zapłaci?

DNB Bank Polska proponuje umorzenie części kredytu

W przypadku spłaty powyżej 10 proc. pozostałego kapitału bank umorzy 1 proc. zadłużenia. W przypadku 20 proc. będzie to 2 proc., w przypadku 30 proc. - 3 proc. itd. Jeśli klient spłaci 90 proc. pozostałej kwoty, bank umorzy 10 proc.

Klienci, którzy chcą skorzystać z tej propozycji, muszą złożyć odpowiedni wniosek nie później niż do 20 września.

Więcej o: