Premier Mateusz Morawiecki z gospodarską wizytą. Obiecał, że rolnicy dostaną dopłaty. Tym razem do paliwa

Premier Mateusz Morawiecki zapewnił, że rolnicy zyskają na nowym programie PiS. Polski Ład ma bowiem wprowadzić m.in. dopłaty do paliwa dla rolników. - Polskie rolnictwo jest dużo bardziej ekologiczne i zdrowsze niż zagraniczne - zapewnił szef rządu.

Premier Mateusz Morawiecki w ramach promowania programu Polski Ład odwiedził gospodarstwo rolne państwa Krawczyków w Będkowicach w województwie małopolskim. We wpisie dokumentującym wizytę zachwalał jakość polskich produktów, zapewniał też, że polscy rolnicy muszą zostać wzmocnieni względem zagranicznej konkurencji.

Zobacz wideo Tajwan kopie studnie i zasiewa chmury. Z suszą jest jeszcze jeden problem. Chodzi o mikroprocesory [OKO NA ŚWIAT]

Mateusz Morawiecki obiecuje: Polski Ład dla rolników. Będą kolejne dopłaty

Szef rządu zapewnił, że rząd chce, by "polscy rolnicy byli coraz silniejsi względem zachodnich". Stwierdził też, że "polskie rolnictwo jest dużo bardziej ekologiczne i zdrowsze niż zagraniczne". Dlatego też w ramach programu Polski Ład mają zostać wprowadzone nowe rozwiązania, na których skorzystać mają rolnicy. 

W Polskim Ładzie przygotowaliśmy 20 ważnych programów. Jednym z nich jest podniesienie dopłaty do paliwa rolniczego

- napisał premier Mateusz Morawiecki na Facebooku. 

Polska nie otrzyma tym razem pomocy z Funduszu Solidarności 20 krajów UE dostanie miliardy z Funduszu Solidarności. Ale nie Polska

Morawiecki chce, aby rolnicy mogli łatwiej sprzedawać produkty

Szef rządu stwierdził też, że istotne jest skrócenie łańcucha dostaw, czyli drogi "od pola do stołu". "Państwo Krawczykowie zainspirowali mnie również do tego, abyśmy wspólnie z Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi pomyśleli o zachętach dla rolników do łączenia się w grupy producenckie lub spółdzielnie rolnicze. Dzięki temu rozwiązaniu ich siła negocjacyjna względem nabywców będzie jak największa" - napisał Morawiecki. 

Zapewnił też, że rząd chce podejmować kolejne działania budżetowe, regulacyjne i legislacyjne, a także budować infrastrukturę dla wsi, nadrabiać luki cywilizacyjne.

Rolnicy otrzymują obecnie szereg dopłat. Wśród nich dopłaty do niektórych opłat, dopłaty dla młodych rolników, dotacje na nawadnianie, ochronę wód, restrukturyzację gospodarstw, zalesianie, szkolenia, czy wsparcie dla działań w zakresie kształcenia zawodowego i nabywania umiejętności. 

Protest rolnikw w Bydgoszczy Rolnicy skarżą się na brak pomocy i szykują pozwy za lockdown

Więcej o: