Google Maps ma nową funkcję. Aplikacja sprawdza ceny paliw na stacjach i pozwala zaoszczędzić

W Google Maps jest już dostępna nowa funcja - sprawdzanie cen paliw na konkretnych stacjach benzynowych. Jak z niej korzystać?

Funkcja sprawdzania cen paliwa teoretycznie weszła w życie już w kwietniu, ale nie była aktywna we wszystkich miastach. Z czasem liczba miejscowości, w których Google Maps sprawdza ceny paliw, rośnie i jest coraz szerzej dostępna. 

Zobacz wideo Paliwowy gigant zmuszony przez sąd do redukcji emisji CO2. Czy ruszy efekt domina?

Google Maps. Jak sprawdzić ceny paliwa w aplikacji?

Aby sprawdzić cenę paliwa na konkretnej stacji benzynowej, należy wpisać jej nazwę i adres w aplikacji Google Maps. Jeśli stacja udostępnia takie dane, od razu pojawią się one na mapieCeny pogrupowane są oczywiście według rodzajów paliwa. Dzięki temu kierowcy będą mogli jeszcze przed dotarciem na stację sprawdzić aktualne ceny i zaoszczędzić nieco pieniędzy.

'Orlen w Ruchu' Orlen sprzedaje hot-dogi już nie tylko na stacjach. Obajtek otworzył pierwszy sklep

Może to być bardzo przydatne, biorąc pod uwagę fakt, że paliwo wciąż jest drogie. W tym tygodniu według serwisu e-Petrol.pl za litr PB98 trzeba zapłacić około od 5,58 zł do 5,70 zł. PB95 kosztuje około 5,30 zł za litr, diesel około 5,20 - 5,30 zł. Autogaz natomiast kosztuje 2,20 zł za litr.

Google Maps w USA pokazują ceny paliw od lat

Mapy Google w Stanach Zjednoczonych już od lat pokazują ceny paliw na stacjach benzynowych. W innych krajach jednak ta funkcja nie była powszechnie dostępna - Google zaczyna dopiero ją wprowadzać i poszerzać listę miejsc, w których aplikacja pokaże ceny paliw na konkretnych stacjach.

Nowe sklepy Orlen czynne w niedziele objęte zakazem handlu. Potwierdzenie Nowe sklepy Orlen czynne w niedziele objęte zakazem handlu. Potwierdzenie

W marcu amerykańskie przedsiębiorstwo Google ogłosiło, że w 2021 roku mapy Google otrzymają ponad 100 nowych funkcji, które ułatwią poruszanie się po miastach i usprawnią eksplorację świata. Jedną z nich będzie wyszukiwanie tras, które zostaną uznane za przyjazne dla środowiska.

Więcej o: