Orlen będzie sprzedawał hot-dogi i kawę nie tylko na stacjach. Daniel Obajtek otworzył pierwszy sklep

Orlen ma propozycję dla osób, które "większą część dnia spędzają w biegu, poruszając się pieszo lub komunikacją miejską i potrzebują przekąsek wygodnych do zjedzenia". Daniel Obajtek otworzył w Warszawie pierwszy "Orlen w Ruchu", sklep, w którym kupimy też kawę i hot-dogi.

Emerytury - to temat, który czytelnicy Gazeta.pl wybrali w głosowaniu jako pierwszy do omówienia w naszym nowym programie - Q&A. Teraz czas na zadawanie pytań. Co zmieni się w emeryturach w związku z Polskim Ładem, kto zyska, a kto może stracić, czy warto pracować jak najdłużej - przesyłajcie swoje pytania na adres: next.redakcja@agora.pl. Zadamy je ekspertowi w programie na żywo - w najbliższy czwartek o 12:00. Naszym gościem będzie prof. Paweł Wojciechowski, wiceprezydent i główny ekonomista Pracodawców RP, były minister finansów.

Orlen poinformował, że zainicjował działalność zupełnie nowego rodzaju obiektu. W Warszawie przy ul. Grójeckiej otworzył punkt sklepowo-gastronomiczny pod marką "Orlen w ruchu".

Zobacz wideo RPO o przejęciu Polska Press: Postanowienie sądu trzeba wziąć pod uwagę i "zamrozić" sytuację

Orlen otwiera pierwszy sklep z hot-dogami i kawą. "Będzie ich 900"

Spółka zapowiada w komunikacie, że do końca roku w największych polskich miastach powstanie kolejnych 40 punktów, a w sumie będzie ich około 900. Do 2030 roku koncern chce zainwestować w rozwój działalności detalicznej ok. 11 mld zł. 

- Naszą odpowiedzią na rynkowe trendy związane ze zmianami zachodzącymi w nowoczesnym handlu i ewoluującymi wraz z nimi potrzebami klientów są nowe formaty sprzedaży detalicznej pod marką "Orlen w ruchu". Lokalizacja pierwszego punktu nie jest przypadkowa. To właśnie przy ulicy Grójeckiej przez wiele lat funkcjonował salon prasowy RUCH, który mocno wrósł w jej krajobraz - wyjaśnił Daniel Obajtek, prezes PKN Orlen.

Orlen będzie sprzedawał kawę i hot-dogi nie tylko na stacjach benzynowych

Co będzie można kupić w "Orlenie w Ruchu"? Kawę, hot-dogi oraz wiele innych produktów gastronomicznych znanych ze Stop Cafe, a także m.in. prasę. W najbliższym czasie takie punkty zostaną otwarte również w Katowicach, Bydgoszczy i Wrocławiu.

Oferta skierowana jest do tych, którzy "większą część dnia spędzają w biegu, poruszając się pieszo lub komunikacją miejską i potrzebują przekąsek wygodnych do zjedzenia" - wyjaśnia Patrycja Klarecka z zarządu spółki odpowiedzialna za sprzedaż detaliczną. - W nowych punktach będą mogli kupić również najwyższej jakości dania gotowe do szybkiego odgrzania po powrocie do domu - dodaje. 

Orlen uruchamia nowe sklepy. Będą automaty

Oprócz nowego formatu sklepów powstaną również autonomiczne kąciki kawowe, w których sprzedaż będzie całkowicie zautomatyzowana. Znajdą się w miejscach o szczególnie dużym natężeniu ruchu, m.in. na dworcach, w biurowcach, czy na lotniskach. Otwarcie pierwszego kącika planowane jest w sierpniu.

Czy nowe punkty będą otwarte również w niedziele, w tym te objęte zakazem handlu? Przesłaliśmy nasze zapytanie do biura prasowego Orlen, tekst zostanie zaktualizowany po otrzymaniu odpowiedzi. 

Więcej o: