Nowe sklepy "Orlen w ruchu" czynne w niedziele. Również te objęte zakazem handlu. Mamy potwierdzenie

- Będą czynne codziennie. Również w niedziele niehandlowe. Tak o nowych placówkach "Orlen w ruchu", których działalność zainicjował w środę Daniel Obajtek, mówią przedstawiciele spółki.

Orlen poinformował w środę o zainicjowaniu zupełnie nowego rodzaju obiektu. W Warszawie przy ul. Grójeckiej otworzył punkt sklepowo-gastronomiczny pod marką "Orlen w ruchu". Będzie tu można zjeść, napić się kawy, kupić coś na wynos. - Oferta skierowana jest do tych, którzy "większą część dnia spędzają w biegu, poruszając się pieszo lub komunikacją miejską i potrzebują przekąsek wygodnych do zjedzenia" - wyjaśnia Patrycja Klarecka z zarządu spółki odpowiedzialna za sprzedaż detaliczną. 

Zobacz wideo Najnowszy odcinek programu 'Studio Biznes'

"Orlen w ruchu" czynny w niedziele niehandlowe. Spółka potwierdza

Obiekty gastronomiczne mogą działać w niedziele objęte zakazem handlu. Postanowiliśmy więc spytać, czy i "Orlen w Ruchu" będzie dostępny w dni, w którym tradycyjne sklepy pracować nie mogą. 

- Nowe formaty "Orlen w ruchu" będą otwarte w najlepszych lokalizacjach, m.in. w centrach handlowych i przy ulicach o dużym natężeniu ruchy. Będą czynne codziennie, także w niedziele niehandlowe - potwierdziło Biuro Prasowe w przesłanym do redakcji next.gazeta.pl komentarzu.

Przedstawiciele spółki potwierdzili też, że "Orlen w Ruchu" powstanie również poza Warszawą. - Zostanie uruchomiony już wkrótce w kolejnych miastach - w Katowicach, Bydgoszczy i Wrocławiu - informuje Orlen. 

Daniel Obajtek prezentuje Orlen w Ruchu Nieoficjalnie: Orlen i Ruch umożliwią sklepom handel w niedziele. Są już chętni

Orlen uruchamia nowe sklepy, zapowiada nowe kąciki

Daniel Obajtek, prezes PKN Orlen, wyjaśnił w środę, że otwarcie nowego formatu to "odpowiedź na rynkowe trendy związane ze zmianami zachodzącymi w nowoczesnym handlu i ewoluującymi wraz z nimi potrzebami klientów".

Spółka zapowiedziała też otwarcie nieco innego rodzaju punktów. Powstaną również autonomiczne kąciki kawowe, w których sprzedaż będzie całkowicie zautomatyzowana. Znajdą się w miejscach o szczególnie dużym natężeniu ruchu, m.in. na dworcach, w biurowcach, czy na lotniskach. Otwarcie pierwszego kącika planowane jest w sierpniu.

We wszystkich obiektach "Orlen w ruchu" będzie działał program lojalnościowy Vitay. Klientom będzie także udostępniona usługa nadawania i odbierania przesyłek, która od września będzie funkcjonowała pod nową marką "Orlen paczka". 

Prezes PKN Orlen Daniel Obajtek podczas spotkania z pracownikami Polska Press Polska Press. Obajtek dogadał się ze związkowcami. Pracownicy dostaną podwyżki

Więcej o: