Zostaw i odbierz paczkę w Żabce. Sieć uruchomiła nową usługę pocztową. Kosztuje niecałą złotówkę

Od 15 lipca br. klienci Żabki mogą skorzystać z usługi "Zostaw paczkę w Żabce". Paczkę można odebrać w dogodnych dla siebie godzinach, podobnie jak każdą inną przesyłkę, podając kod odbioru. Promocyjna cena usługi to tylko 0,99 zł.

Od 15 lipca br. klienci Żabki mogą skorzystać z usługi "Zostaw paczkę w Żabce". Odpowiada ona na potrzeby lokalnych klientów, którzy nie mają czasu, bądź nie chcą umawiać się z odbiorcą paczki w domu.

Zobacz wideo Zakaz handlu w niedzielę staje się fikcją. "Solidarność" się wścieka, rząd milczy

- Wszelkie dodatkowe usługi, ułatwiające klientom codzienne życie są bardzo popularne również w prowadzonej przeze mnie Żabce. Cieszę się zatem, że sieć wprowadza kolejne rozwiązanie, dzięki któremu, klienci przy okazji zakupów będą mogli zostawić lub odebrać paczkę z tego samego sklepu w ramach nowej usługi - skomentował Norbert Kruk, franczyzobiorca sieci Żabka z Poznania, cytowany w komunikacie.

Na czym polega usługa "Zostaw paczkę w Żabce"?

Usługa "Zostaw paczkę w Żabce" jest prosta. Najpierw trzeba uzupełnić numer telefonu i adres e-mail na stronie www.paczki.zabka.pl. Nie trzeba natomiast drukować etykiet, wystarczy oznaczyć odręcznie paczkę odpowiednim numerem przesyłki i pozostawić ją w sklepie. Odbiorca ma dwa dni na zgłoszenie się po przesyłkę, którą odbiera z tego samego sklepu, w którym została nadana, podając sprzedawcy kod odbioru. Istnieje również możliwość nadania przesyłki za pobraniem, w tym przypadku jej wartość nie może przekroczyć 1000 zł.

Paczkę można odebrać w dogodnych dla siebie godzinach, podobnie jak każdą inną przesyłkę, podając kod odbioru. Promocyjna cena usługi to tylko 0,99 zł. Operatorem technologicznym usługi jest Pointpack S.A., integrator sieci handlowych i firm kurierskich, który buduje rozwiązania IT. 

Żabka otwiera autonomiczne sklepy

Żabka zamierza w niedalekiej przyszłości otworzyć kolejne autonomiczne sklepy. Sieć planuje do końca 2021 r. uruchomić kilkadziesiąt kolejnych sklepów bezobsługowych Żappka Store w całej Polsce - podaje serwis Wiadomości Handlowe, który powołuje się na informacje otrzymane od Żabki.

Autonomiczne sklepy sieci mają pojawić się w największych miastach w Polsce. Drugi bezobsługowy punkt powstanie w Warszawie, a kolejne w Poznaniu i Krakowie - dowiedziały się Wiadomości Handlowe.

Pierwszy w Polsce autonomiczny sklep otwarto w 2019 r. Punkt bezkasowy również powstał w Poznaniu, lecz za jego otwarcie odpowiada sieć Take&Go. Sklep ten otwarty jest 24/7 i wymaga od klientów posiadania aplikacji sklepu, którą należy podpiąć pod kartę płatniczą. Autonomiczne sklepy Żappka Store i Take&Go działają zatem na podobnej zasadzie.

Więcej o: