Żabka postawi kolejne sklepy bez kas. Kilkadziesiąt punktów Żappka Store do końca roku

Żabka otworzy do końca roku kilkadziesiąt nowych autonomicznych sklepów w całej Polsce - dowiedział się serwis Wiadomości Handlowe. Punkty Żappka Store pojawią się w największych miastach, m.in. w Warszawie, Poznaniu i Krakowie.
Zobacz wideo Kanał Sueski odblokowany, ale wąskie gardła w handlu to nie jest jedyny problem. "Transport morski bardzo bardzo zdrożał" [Oko na Świat]

Pierwszy autonomiczny sklep Żappka Store otwarto 14 czerwca w Poznaniu. Jest to placówka czynna 24/7, która nie posiada ani kas, ani obsługi. Oznacza to, że klienci mogą tam zrobić zakupy zarówno w ciągu dnia, jak i w nocy. Żappka Store posiada system kamer, wykorzystujący inteligentne algorytmy, które potrafią m.in. rozpoznać zdjęte z półek produkty, naliczyć odpowiednią kwotę i sfinalizować płatność za pomocą podpiętej do aplikacji Żappka Pay karty płatniczej.

Aby skorzystać z bezobsługowego sklepu wystarczy smartfon z zainstalowaną aplikacją Żappka oraz aktywna usługa Żappka Pay. Klienci mogą po prostu wejść do Żappka Store, wziąć dowolny produkt i wyjść, a odpowiednia kwota zostanie automatycznie pobrana z konta.

Żabka otworzy kolejne autonomiczne sklepy

Żabka zamierza w niedalekiej przyszłości otworzyć kolejne autonomiczne sklepy. Sieć planuje do końca 2021 r. uruchomić kilkadziesiąt kolejnych sklepów bezobsługowych Żappka Store w całej Polsce - podaje serwis Wiadomości Handlowe, który powołuje się na informacje otrzymane od Żabki.

Autonomiczne sklepy sieci mają pojawić się w największych miastach w Polsce. Drugi bezobsługowy punkt powstanie w Warszawie, a kolejne w Poznaniu i Krakowie - dowiedziały się Wiadomości Handlowe.

Pierwszy autonomiczny sklep w Polsce otwarto w Poznaniu

Pierwszy w Polsce autonomiczny sklep otwarto w 2019 r. Punkt bezkasowy również powstał w Poznaniu, lecz za jego otwarcie odpowiada sieć Take&Go. Sklep ten otwarty jest 24/7 i wymaga od klientów posiadania aplikacji sklepu, którą należy podpiąć pod kartę płatniczą. Autonomiczne sklepy Żappka Store i Take&Go działają zatem na podobnej zasadzie.

Więcej o: