Jeden nachos w paczce był jakby nadmuchany. 13-latka dostała za niego 20 tys. dolarów

Firma Doritos zapłaciła 20 tysięcy dolarów nastolatce z Australii za nadmuchanego nachosa. Na eBayu internauci oferowali nawet 100 tysięcy dolarów.
Zobacz wideo Nawet Google czasami się myli. Największe wpadki internetowego giganta [TOPtech]

Nachos, czyli kawałki tortilli w kształcie trójkątów zazwyczaj są płaskie. Jednak 13-latka ze stanu Queensland w Australii znalazła w swojej paczce nadmuchanego chipsa.

Nadmuchany nachos za 20 tysięcy dolarów

Rylee Stuart w pierwszej kolejności zapytała swoich znajomych na TikToku, czy nachos w takiej formie może mieć jakąś wartość. Jej nagranie zamieszczone w serwisie społecznościowym szybko zyskało duże zainteresowanie i zostało obejrzane prawie sześć milionów razy. Internauci sugerowali nastolatce, aby wystawiła swoje nietypowe znalezisko na eBayu. Ostatecznie mieszkanka Australii wystawiła nadmuchanego nachosa na wspomnianym serwisie aukcyjnym z ceną wywoławczą 99 centów.

Nadmuchany nachosNadmuchany nachos TikTok

W niedługim czasie na eBayu zaczęły pojawiać się pierwsze oferty. Niektórzy internauci oferowali nastolatce kilka tysięcy dolarów. Najwyższa oferta za nadmuchanego nachosa wyniosła nawet 100 tys. dolarów. Ostatecznie aukcja została usunięta, jednak historia nastolatki, mocno nagłośniona za sprawą TikToka, zyskała zainteresowanie samego producenta chipsów tortilla.

Firma Doritos zaoferowała jej 20 tys. dolarów nagrody. - Byliśmy pod ogromnym wrażeniem śmiałości i ducha przedsiębiorczości Rylee, dlatego chcieliśmy, aby rodzina Stuartów została nagrodzona za kreatywność i miłość do Doritos - powiedziała stacji 9News Vanita Pandey, szefowa do spraw marketingu.

Nie tylko nachos. Nugget sprzedany za 100 tys. dolarów

W przeszłości na serwisie aukcyjnym eBay pojawiały się już podobne licytacje. Przykładowo na początku czerwca furorę zrobił kawałek kurczaka, który przypominał postać z gry Among Us. Nugget został sprzedany za kwotę 99 tys. 997 dolarów, a cena była podbijana aż 184 razy. Kawałek kurczaka pochodził z oferty posiłków przygotowanych przez McDoland's we współpracy z zespołem popowym BTS, pochodzącym z Korei Południowej

Więcej o: