Nugget z McDonald's niczym papierki lodów Ekipy. Został sprzedany za 100 tys. dolarów.

Kawałek kurczaka z McDonald's został sprzedany na platformie aukcyjnej eBay za niemal 100 tys. dolarów. Nugget zyskał ogromną popularność za sprawą jego podobieństwa do postaci z gry Among Us. Podobną furorę w Polsce robią papierki po lodach Ekipa.
Zobacz wideo Swoje dziwacta, nawyki i anegdoty z życia zdradza Ekipa Friza

Licytacja na platformie eBay zakończyła się w piątek 4 czerwca. Cena wyjściowa nuggeta wynosiła zaledwie 99 centów, jednak w krótkim czasie została podbita do astronomicznej kwoty.

Truskawki (zdjęcie ilustracyjne) Ceny truskawek zaczynają spadać. Nawet 3,5 zł za kilogram

Nugget z McDonald's przypomina postać z Among Us

Kurczak w panierce z McDonalds'a został ostatecznie sprzedany za kwotę 99 tys. 997 dolarów, czyli prawie 367 tys. zł. Cena była podbijana aż 184 razy. Do oferty na eBayu, która uzyskała zaskakująco dużą popularność, odnieśli się na Twitterze sami twórcy gry Among Us.

Nugget pochodził z oferty posiłków przygotowanych przez McDoland's we współpracy z zespołem popowym BTS, pochodzącym z Korei Południowej. Nie wiadomo, czy do ostatecznej ceny licytacji zwykłego nuggeta przyczynił się jego specyficzny kształt, czy też większy wpływ miała popularność BTS.

Oczywiście nie można wykluczyć, że sprzedaż kawałka kurczaka za tak wysoką kwotę może być po prostu kolejne internetowym żartem. Nie wiemy bowiem wciąż, czy zwycięzca aukcji rzeczywiście zdecydował się zapłacić wylicytowaną kwotę. 

Lody Ekipa zakazane na OLX Papierki po lodach Ekipy jak kokaina i kusze bojowe - zakazane na OLX

Papierki po lodach Ekipa robią furorę na internetowych aukcjach

Choć kupno nuggeta z McDonald's za cenę niemal 100 tys. dolarów może zaskakiwać, przypomnijmy, że w Polsce od pewnego czasu panuje szał na lody Ekipa. Na Allegro w dalszym ciągu można napotkać na oferty sprzedaży lodów Ekipy i papierków kolekcjonerskich w cenie od kilkuset do nawet 200 tys. zł.

Więcej o: