"Dobry Start". ZUS wypłacił już niemal 240 mln zł. Komu przysługuje świadczenie 300 plus?

ZUS wypłacił rodzicom prawie 240 mln zł w ramach programu "Dobry Start", czyli tzw. 300 plus. Urząd przyjął do tej pory 1,7 mln wniosków dla 2,4 mln dzieci.
Zobacz wideo Kiedy i gdzie składać wniosek o 300+?

W rozmowie z Polską Agencją Prasową prezeska ZUS prof. Gertruda Uścińska poinformowała, że Zakład Ubezpieczeń Społecznych przelał już niemal 240 mln zł w ramach programu "Dobry Start".

Przy realizacji programu "Dobry start" również stawiamy na elektronizację oraz automatyzację. Pozwala to m.in. na odciążenie pracowników ZUS i na sprawną obsługę wniosków i wypłatę pieniędzy

- powiedziała Uścińska.

Emerytura (zdjęcie ilustracyjne) Wraca obietnica prezydenta Dudy. Kiedy emerytury stażowe?

"Dobry Start". ZUS przyjął 1,7 mln wniosków

Nabór wniosków do tegorocznej edycji programu "Dobry Start" ruszył 1 lipca. Wnioski o tzw. 300 plus można składać wyłącznie online poprzez bankowość elektroniczną, portal Emp@tia lub PUE ZUS, a świadczenie jest wypłacane wyłącznie na rachunek bankowy. Taka zmiana ma na celu ograniczenie kosztów związanych z obsługą wniosków. Dzięki temu budżet państwa w ciągu najbliższych 10 lat zaoszczędzi około 488 mln złotych.

Jak powiadomił ZUS na oficjalnym koncie na Twitterze, urzędnicy przyjęli dotychczas 1,7 mln wniosków o świadczenie "Dobry Start" dla 2,4 mln dzieci.

900 plus zastąpi 500 plus? (zdjęcie ilustracyjne) 900 plus zastąpi 500 plus. Podwyżka nie dla wszystkich. Kto dostanie więcej?

"Dobry Start". Dla kogo 300 plus?

W ramach programu "Dobry Start" wszyscy rodzice (ale też opiekunowie faktyczni i prawni, rodziny zastępcze, osoby prowadzące rodzinne domy dziecka, dyrektorzy placówek opiekuńczo-wychowawczych, dyrektorzy regionalnych placówek opiekuńczo-terapeutycznych), bez względu na dochody, mogą otrzymać jednorazowo 300 zł na zakup podręczników, zeszytów i akcesoriów szkolnych dla dziecka.

Świadczenie przysługuje wszystkim dzieciom, które uczą się w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych do ukończenia 20. lub do 24. roku życia w przypadku osób z niepełnosprawnościami. Wnioski o tzw. 300 plus można składać do końca listopada. Dokumenty o 300 plus składamy wyłącznie przez internet.

Więcej o: