Virgin Galactic wznawia sprzedaż biletów na lot w kosmos. Cena wzrosła niemal dwukrotnie

Virgin Galactic będzie sprzedawać bilety na lot w kosmos w wyższej cenie. Chętni będą musieli teraz zapłacić 450 tysięcy dolarów. Komercyjne loty mają rozpocząć się w 2022 roku.
Zobacz wideo Przełomowy moment dla turystyki kosmicznej. Sukces lotu Virgin Galactic

Należąca do brytyjskiego miliardera Richarda Bransona firma Virgin Galactic zapowiedziała wznowienie sprzedaży biletów i przedstawiła swój nowy cennik. Loty w kosmos staną się jeszcze droższe.

Start rakiety New ShepardJak loty w kosmos wpływają na klimat? Rakieta emituje nawet 300 ton CO2

Virgin Galactic przedstawił nową ofertę i wyższe ceny biletów

Virgin Galactic podniesie cenę biletu dla jednej osoby do 450 tysięcy dolarów - powiedział dyrektor generalny przedsiębiorstwa kosmicznego Michael Colglazier, cytowany przez CNN. Ponadto pojawi się możliwość zarezerwowania kilku miejsc z rodziną lub przyjaciółmi, a także opcja zarezerwowania wszystkich sześciu miejsc podczas jednego lotu. Virgin Galactic zapowiada również profesjonalne szkolenia dla astronautów w cenie 600 tysięcy dolarów za bilet.

Firma zajmująca się turystyką kosmiczną wznowiła sprzedaż biletów po niedawnym udanym locie w kosmos miliardera Richarda Bransona. Cytowany za CNN Michael Colglazier tłumaczy, że oferta jest odpowiedzią na rosnące zainteresowanie lotami w kosmos.

Lot na orbitę Inspiration4SpaceX wyniesie turystów w prawdziwy kosmos. Szkolenia się zaczęły

Virgin Galactic uruchomi komercyjne loty w kosmos w 2022 roku

Przypomnijmy, że Virgin Galactic ma już długą kolejkę pasażerów z wykupionymi biletami. Dekadę temu, czyli na samym początku sprzedaży firma powiadomiła, że ma ponad 600 chętnych. Cena za bilet początkowo wynosiła od 200 do 250 tysięcy dolarów, a teraz oficjalnie wiadomo, że za lot w kosmos trzeba będzie zapłacić prawie dwa razy więcej.

Jak czytamy na stronie Virgin Galactic, w najbliższej przyszłości odbędą się jeszcze dwa dodatkowe loty testowe. Natomiast komercyjne loty w kosmos rozpoczną się w już 2022 roku.

Więcej o: