Ministerstwo Rozwoju i Technologii traci dział "praca". To pokłosie dymisji Jarosława Gowina

W Ministerstwie Rozwoju, Pracy i Technologii zaszły zmiany. W czwartek w "Dzienniku Ustaw" opublikowano rozporządzenie w sprawie utworzenia "nowego" resortu. Dział "praca" zostaje przeniesiony do Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej.

Wiceprzewodniczący Federacji Przedsiębiorców Polskich Arkadiusz Pączka zauważył na Twitterze, że w "Dzienniku Ustaw" opublikowano nowe rozporządzenie dotyczące jednego z resortów. Dokument został już podpisany przez prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego

Rząd tworzy nowy resort Ministerstwa Rozwoju i Technologii

Dokument przewiduje utworzenie Ministerstwa Rozwoju i Technologii "w drodze przekształcenia dotychczasowego Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii". W rozporządzeniu wskazano, że przekształcenie polega na wyłączeniu działu "praca" z dotychczasowego resortu i włączeniu go ponownie do Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej.

Zgodnie z rozporządzeniem, do resortu rodziny i polityki społecznej razem z działem przechodzą też pracownicy obsługujący sprawy tej jednostki. W dokumencie znajduje się też dookreślenie, że przekształcenie dotyczyć będzie działów budownictwo, planowanie i zagospodarowanie przestrzenne oraz mieszkalnictwo, gospodarka, turystyka i praca, a także komórek organizacyjnych obsługujących sprawy działu praca i pracowników tych działów.

W czwartek ukazało się także kolejne rozporządzenie informujące o przekształceniu Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej poprzez dodanie do niego jednostki "praca". Oba rozporządzenia wchodzą w życie z dniem ogłoszenia, czyli 12 sierpnia 2021 roku.

Zmiany w resorcie rozwoju i technologii mają być wynikiem dymisji wicepremiera i ministra rozwoju Jarosława Gowina. Przewodniczący koła Porozumienie stracił stanowiska w środę 11 sierpnia po tym, jak wniosek premiera podpisał prezydent Andrzej Duda. O dymisji polityka poinformowano natomiast dzień wcześniej.

Więcej o: