Ministerstwo Rozwoju i Technologii traci dział "praca". To pokłosie dymisji Jarosława Gowina

W Ministerstwie Rozwoju, Pracy i Technologii zaszły zmiany. W czwartek w "Dzienniku Ustaw" opublikowano rozporządzenie w sprawie utworzenia "nowego" resortu. Dział "praca" zostaje przeniesiony do Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej.

Wiceprzewodniczący Federacji Przedsiębiorców Polskich Arkadiusz Pączka zauważył na Twitterze, że w "Dzienniku Ustaw" opublikowano nowe rozporządzenie dotyczące jednego z resortów. Dokument został już podpisany przez prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego

Rząd tworzy nowy resort Ministerstwa Rozwoju i Technologii

Dokument przewiduje utworzenie Ministerstwa Rozwoju i Technologii "w drodze przekształcenia dotychczasowego Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii". W rozporządzeniu wskazano, że przekształcenie polega na wyłączeniu działu "praca" z dotychczasowego resortu i włączeniu go ponownie do Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej.

Zgodnie z rozporządzeniem, do resortu rodziny i polityki społecznej razem z działem przechodzą też pracownicy obsługujący sprawy tej jednostki. W dokumencie znajduje się też dookreślenie, że przekształcenie dotyczyć będzie działów budownictwo, planowanie i zagospodarowanie przestrzenne oraz mieszkalnictwo, gospodarka, turystyka i praca, a także komórek organizacyjnych obsługujących sprawy działu praca i pracowników tych działów.

Wzrost cen materiałów budowlanych radykalnie wpłynie na ceny nowych mieszkań.Materiały budowlane drożeją na potęgę. Ceny mieszkań również pójdą w górę

W czwartek ukazało się także kolejne rozporządzenie informujące o przekształceniu Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej poprzez dodanie do niego jednostki "praca". Oba rozporządzenia wchodzą w życie z dniem ogłoszenia, czyli 12 sierpnia 2021 roku.

Zmiany w resorcie rozwoju i technologii mają być wynikiem dymisji wicepremiera i ministra rozwoju Jarosława Gowina. Przewodniczący koła Porozumienie stracił stanowiska w środę 11 sierpnia po tym, jak wniosek premiera podpisał prezydent Andrzej Duda. O dymisji polityka poinformowano natomiast dzień wcześniej.

Premier Mateusz Morawiecki podczas prezentacji programu 'Polski ład' zapowiedział budowę domów bez zezwoleń. Na terenach, na których nie ma planu zagospodarowania, trzeba będzie jednak wystąpić o warunki zabudowyPolski Ład. Przedsiębiorcy zabierają głos po negocjacjach z rządem

Więcej o: