Najciekawsze podcasty o finansach. Idealne dla osób, które chcą efektywnie zarządzać pieniędzmi

Uporządkowanie swoich finansów jest niełatwym procesem, który wymaga od nas poświęcenia czasu i uwagi. Dodatkowo trzeba uzbroić się w dużą dozę cierpliwości, potrzebną na wpisywanie wszystkich wydatków w tabelce. Podcasty finansowe są świetnym rozwiązaniem dla osób, które w komfortowy sposób chcą nauczyć się zarządzania pieniędzmi.

Nauka oszczędzania często jest odkładana "na później" z powodu zbyt małej ilości czasu. Podcasty finansowe wydają się być najlepszą metodą, ponieważ mogą nam towarzyszyć w trakcie podróży do pracy czy nawet podczas biegania. W internecie znajdziemy co najmniej kilka godnych polecenia nagrań o tej tematyce.

Zobacz wideo Ogromna dziura w ZUS-ie? "Jak będziemy mieli szczęście, to bieda zajrzy w oczy do końca tej kadencji"

Podcasty o finansach dla każdego

Michał Szafrański to niewątpliwie najpopularniejszy bloger finansowy w Polsce. Jest autorem kilku książek o finansach osobistych, m.in. "Finansowy Ninja". Swoją wiedzę przekazuje również w podcaście "Więcej niż oszczędzanie pieniędzy". Porusza w nim wszystkie interesujące czytelników tematy, a także zaprasza gości, którzy dzielą się radami dotyczącymi zarabiania w podróży, negocjowania podwyżki w pracy czy inwestowania w mieszkania na wynajem. Poza warstwą merytoryczną, podcastów Michała Szafrańskiego po prostu dobrze się słucha.

Niedziele handlowe (zdjęcie ilustracyjne) Białoruś. Polskie towary mają zniknąć z "najlepszych półek" w sklepach

Godnym polecenia podcastem o finansach są nagrania Michała Iwucia, autora bloga "Finanse bardzo osobiste". W ich trakcie można się dowiedzieć, jak sobie radzić z wypaleniem zawodowym czy tego, jak zaplanować swoje wydatki, aby udało się efektywnie oszczędzać. Oprócz podcastu na blogu znajdują się spersonalizowane artykuły, które są "dopasowane" do każdego użytkownika. Coś dla siebie znajdą zarówno ci, którzy potrzebują pomocy w wyjściu z długów, jak również osoby chcące zainwestować spore pieniądze.

Podcast "Finanse kobiet" jest skierowany głównie do kobiet. Każdy jednak z pewnością znajdzie tam dawkę niezbędnej wiedzy. Autorką jest Diana Litwin-Dolezińska, finansowa trenerka, a także, jak sama się określa, promotorka racjonalnego wydawania i zarządzania finansami. Setki artykułów w tej tematyce można znaleźć na jej blogu "Pieniądz jest kobietą". Kilka dotychczasowych odcinków podcastu zajmują się tematyką, taką jak m.in. optymalizacja budżetu domowego czy po prostu oszczędzanie.

Ciekawe podcasty o finansach i innych aspektach

Nauka oszczędzania może być także okazją do rozwoju innych obszarów. Idealną pozycją w tym zakresie jest podcast Wojciecha Strózika pt.: "Rozwój osobisty dla każdego". Autor zaprasza naukowców, aktorów i specjalistów z wielu branż, którzy opowiadają o networkingu, copywritingu czy nauce języków obcych. Dodatkowo można posłuchać o sposobach efektywnego oszczędzania.

Budowa nowych mieszkań (zdjęcie ilustracyjne) Ceny mieszkań jeszcze w górę? Zagraniczne fundusze wykupują nieruchomości

Ciekawym podcastem o finansach jest także "Mała Wielka Firma" Marka Jankowskiego. To świetna propozycja dla osób planujących założenie firmy lub poszerzenie swoich perspektyw. Z tego podcastu można się dowiedzieć bardzo dużo przydatnych wskazówek na temat organizowania pracy biura, efektywnego działania w sieci czy prowadzenia relacji z klientami. Autor nie unika również poruszania kwestii finansowych.

Więcej o: