Zobacz przekrój willi premiera. Ujawniono plany pilnie strzeżonej rezydencji

Plany pilnie strzeżonej willi przy ul. Sulkiewicza 6 w Warszawie można swobodnie obejrzeć na stronie Centrum Obsługi Administracji Rządowej. To pozostałość po ogłoszonym dwa lata temu przetargu. Eksperci twierdzą, że to fatalny błąd urzędników.

Na stronie internetowej Centrum Obsługi Administracji Rządowej opublikowano w 2019 r. ogłoszenie przetargu na wykonanie prac projektowych i budowlanych w pomieszczeniach sanitarnych znajdujących się w budynku przy ul. Sulkiewicza 6 w Warszawie.

To willa, która należy do najpilniej strzeżonych obiektów w Polsce. W sąsiadującym z nią budynku stacjonują funkcjonariusze Służby Ochrony Państwa, aby strzec kolejnych prezesów rady ministrów, którzy są kwaterowani w budynku przy ul. Sulkiewicza 6.  

Zobacz wideo Mateusz Morawiecki o sytuacji w Afganistanie (16 sierpnia)

Każdy może zobaczyć plany willi premiera

Rozkład rezydencji może zobaczyć każdy. Centrum Obsługi Administracji Rządowej opublikowało w internecie szczegółowe plany techniczne budynku jako część dokumentacji przetargowej.

W załączniku do przetargu umieszczono 18 szczegółowych planów wraz z dokładnym opisem technicznym dot. konstrukcji budynku. Z planów można dowiedzieć się, jaka jest powierzchnia poszczególnych pomieszczeń i jakie jest ich konkretne przeznaczenie, czyli gdzie jest kuchnia, sypialnia, łazienki, itd. Można dowiedzieć się nawet, czym wyłożono ich podłogi i w jaki sposób otwierają się drzwi i okna.

Premier rządu PiS podczas konferencji prasowej nt. programu 500 plus. Warszawa, KPRM, 24 czerwca 2019Rząd twierdził, że 500 poprawi demografię. "Nie spełnił oczekiwań"

Jerzy Dziewulski: To skrajna głupota

- Teren przy ul. Parkowej jest wyłączony z ruchu publicznego, więc nikt postronny tam nie wjedzie ani nie wejdzie. Dodatkowo o obiekcie przy ul. Sulkiewicza niemal się nie informuje i nie wpuszcza tam zwiedzających. Celowo utrudnia się rozpoznanie tego obiektu, a więc po co ujawniamy jego plany? To kompletny absurd - skomentował w rozmowie z "Rzeczpospolitą" Jerzy Dziewulski były antyterrorysta, poseł i szef ochrony prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego. Dodał, że ujawnienie takich danych to "skandal" i "skrajna głupota".

W przeszłości media informowały o tym, że w willi przy Sulkiewicza 6 mieszkali m.in. Kazimierz Marcinkiewicz, Jarosław Kaczyński, Donald Tusk czy Beata Szydło. Czy mieszka w niej Mateusz Morawiecki? "Ze względów na bezpieczeństwo nie ujawniamy szczegółowych informacji na temat miejsca zamieszkania premiera" - odpowiedziało na pytanie "Rz" Centrum Informacyjne Rządu.

Mateusz MorawieckiPolski Ład. Premier przedstawił trzy filary dla samorządów, 8 mld zł wsparcia

Z ustaleń dziennika wynika, że premier, który posiada własną nieruchomość w stolicy, nie mieszka w kompleksie rządowym, choć z niego korzysta.

Więcej o: