Eurojackpot bez głównej wygranej. Za tydzień kumulacja - 160 mln złotych

W trakcie piątkowego losowania Eurojackpot nie padła główna wygrana, dzięki czemu za tydzień zwycięzca będzie mógł zgarnąć nawet 160 mln złotych. 27 sierpnia rozlosowano dwie nagrody czwartego stopnia, które trafią w ręce graczy z Polski.
Zobacz wideo Ile może być warty banknot 500 złotych? O wiele więcej

W piątek 27 sierpnia odbyło się cotygodniowe losowanie Eurojackpot, w którego puli znajdowało się 105 mln złotych. Szczęśliwymi liczbami okazały się 19, 20, 22, 25, 42 oraz 4 i 6.

Żadnemu z uczestników nie udało się zdobyć głównej nagrody. Najwyższe wygrane - dwie nagrody drugiego stopnia o wartości 999 239 euro - zgarnęli gracze z Niemiec i Finlandii, którzy wskazali prawidłowo pięć liczb podstawowych i jedną dodatkową. 

Eurojackpot - losowanie z 27 sierpnia. Dwójka zwycięzców z Polski

W Polsce zostały odnotowane dwie wygrane czwartego stopnia - ich zwycięzcy podali cztery prawidłowe podstawowe liczby z losowania oraz dwie dodatkowe, zdobywając po 217 960,90 zł. Trzeba jednak pamiętać, że nagroda ta zostanie pomniejszona o kwotę 10 proc. podatku.

Za tydzień 3 września w Eurojackpot będzie kolejna kumulacja. Gracze będą mieli szansę zdobyć 160 mln złotych.

Eurojackpot. Co to za loteria?

Eurojackpot to gra liczbowa powstała w 2012 roku, do której Polska dołączyła we wrześniu 2017 roku. Obecnie odbywa się z udziałem graczy z 18 państw Europy. Wszyscy uczestnicy loterii tworzą pulę nagród pieniężnych. Losowania Eurojackpot odbywają się w każdy piątek między godz. 20:00 a 21:00, a do przeprowadzania ich wyznaczony jest fiński podmiot Veikkaus Oy z siedzibą w Vantaa w Finlandii.

By przystąpić do losowania, wystarczy nabyć kupon w punktach oznaczonych logiem LOTTO, na stronie gry.lotto.pl lub w aplikacji mobilnej.

Więcej o: