Dla kogo "Dobry start"? Jak złożyć wniosek o 300 plus? Do kiedy? Odpowiadamy

Program "Dobry Start" to 300 zł jednorazowego wsparcia na wyprawkę szkolną. 300 plus mają otrzymać wszystkie rodziny, bez względu na dochód. Do kiedy można złożyć wniosek? Kiedy zostanie wypłacone świadczenie?

Wyprawka 300 plus jest przyznawana kolejny rok. To zwyczajowa nazwa dla programu "Dobry Start". W jego ramach rodzice dzieci w wieku szkolnym otrzymują wyprawkę w wysokości 300 zł na początek roku szkolnego.

Zobacz wideo Kiedy i gdzie składać wniosek o 300+?

Dobry Start. Jak złożyć wniosek o 300 plus?

Wnioski o 300 plus z programu "Dobry Start" można składać od 1 lipca. W roku szkolnym 2021/2022 wniosek o to świadczenie można złożyć wyłącznie drogą elektroniczną - za pomocą portalu Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, bankowości elektronicznej lub portalu Emp@tia. Pieniądze z programu są wypłacane wyłącznie na rachunek bankowy.

Przypominamy, że wnioski o 300 plus są przyjmowane do 30 listopada 2021 roku. Warto jednak zrobić to wcześniej. Jeśli zdecydujemy się złożyć wniosek do końca sierpnia, to pieniądze zostaną wypłacone najpóźniej 30 września. Przekroczenie tego terminu oznacza, że środki z 300 plus trafią na konto dopiero po 2 miesiącach od złożenia wniosku.

Dla kogo "Dobry start"?

Program "Dobry start" to 300 złotych jednorazowego wsparcia dla wszystkich uczniów rozpoczynających rok szkolny. Rodziny otrzymają świadczenie bez względu na dochód. W ramach programu ZUS wypłaca świadczenie w wysokości 300 złotych - raz w roku - na dziecko uczące się w szkole, aż do ukończenia przez nie 20 lat lub 24 lat w przypadku dzieci z niepełnosprawnościami.

W zeszłym tygodniu Zakład Ubezpieczeń Społecznych poinformował, że w ramach programu wypłacono 925 milionów złotych rodzicom i opiekunom. Od 1 lipca wpłynęło do ZUS ponad 3 miliony wniosków o dofinansowanie wyprawki szkolnej dla przeszło 3,6 miliona uczniów.

Więcej o: