Jan Emeryk Rościszewski prezesem banku PKO BP. KNF wyraziła zgodę

Komisja Nadzoru Finansowego zgodziła się, aby powołano Jana Emeryka Rościszewskiego na stanowisko prezesa PKO Banku Polskiego. Rada nadzorcza banku wybrała Rościszewskiego na prezesa zarządu banku jeszcze w czerwcu.
Zobacz wideo Czy na wiosnę może dojść do przedterminowych wyborów?

"Komisja jednogłośnie wyraziła zgodę na powołanie Jana Emeryka Rościszewskiego na stanowisko Prezesa Zarządu Powszechnej Kasy Oszczędności Banku Polskiego SA" - podała w piątkowym komunikacie Komisja Nadzoru Finansowego.

Jan Emeryk Rościszewski zastąpił Zbigniewa Jagiełłę, który złożył rezygnację

Jan Emeryk Rościszewski został 8 czerwca bieżącego roku powołany na stanowisko prezesa PKO Banku Polskiego. Na fotelu szefa największego polskiego banku zmienił Zbigniewa Jagiełłę, który 11 maja złożył rezygnację z piastowanej funkcji. Nie wyjaśnił jej przyczyny.

Jagiełło był szefem PKO BP od października 2009 roku i odszedł właściwie w środku kadencji - został ponownie powołany na prezesa banku w maju 2020 r., miał przed sobą jeszcze dwa lata do zakończenia kadencji. Nieoficjalnie mówi się jednak o tym, że jego decyzja została wymuszona wskutek rozgrywek w obozie władzy - pisał Mikołaj Fidziński w next.gazeta.pl.

Kim jest Jan Emeryk Rościszewski?

Jan Emeryk Rościszewski jest absolwentem Wydziału Nauk Humanistycznych Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego oraz Institut d’Etudes Politiques de Paris. Posiada też dyplom Executive MBA oraz uprawnienia brokera ubezpieczeniowego - czytamy na stronie banku. Obecnie zasiada w radzie nadzorczej PKO Banku Hipotecznego S.A. i Grupy Żywiec S.A.

Więcej o: