Biuro podróży działające w Polsce ogłosiło upadłość. Za granicą nadal jest 69 turystów

Mouzenidis Travel złożyło wniosek o niewypłacalności do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego. Na wycieczkach w Grecji i Turcji nadal przebywa 69 klientów biura.

"Obecnie trwa uruchamianie gwarancji ubezpieczeniowej biura. Jak wynika ze wstępnych ustaleń urzędu marszałkowskiego, biuro posiada trzy gwarancje: M 515047 z dnia 16 listopada 2018 r., M 517079 z dnia 25 listopada 2019 r. i M 518961 z dnia 25 listopada 2020 r. Urząd marszałkowski jest w kontakcie z ubezpieczycielem, firmą Signal Iduna" - poinformował Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego na swojej stronie internetowej.

Zobacz wideo Czy polscy turyści z miejsc objętych koronawirusem zostaną ściągnięci do kraju?

Klienci biura podróży Mouzenidis Travel zostali za granicą

Jak wynika z informacji przekazanych przez przedstawicieli biura podróży, poza granicami kraju przebywa obecnie 69 osób. Klienci biura znajdują się w Grecji i Turcji

Wiemy jednak, kiedy wrócą do kraju. Jak zapewnia biuro w korespondencji z urzędem, pobyt tych osób jest w pełni opłacony i turyści powinni wrócić do kraju od 10 do 15 września, zgodnie z planowanym terminem zakończenia swojego wyjazdu.

Sprzedaż wycieczek na kolejne miesiące zablokowana

Co z wycieczkami, które już zostały zakupione? Jak zapewniło biuro Mouzenidis Travel w korespondencji z urzędem, turyści, którzy skorzystali z ofert, odzyskają swoje pieniądze.

"Biuro poinformowało również, że zablokowało już sprzedaż imprez na kolejne miesiące. Ok. 250 osób, które wykupiły wycieczki, a z uwagi na upadek biura nie będą mogły ich zrealizować, będą miały możliwość odzyskiwania wpłat w ramach gwarancji ubezpieczeniowej" - czytamy.

Klienci biura mogą uzyskać informacje pod numerem telefonu ubezpieczyciela Signal Iduna Polska: (022) 50-56-100.

Więcej o: