Drastyczne podwyżki cen prądu. O ile wzrosną rachunki? Ekspert wylicza

Kto ucierpi najbardziej na podwyżkach cen prądu? - Największe firmy zapłacą o kilkadziesiąt milionów złotych rocznie więcej - wyliczał w środowym "Studiu Biznes" Bartłomiej Derski. Według eksperta z portalu wysokienapięcie.pl rachunki w niektórych gospodarstwach domowych wzrosną nawet o 50 złotych miesięcznie. Posłuchaj fragmentu.

Podwyżki cen prądu są pewne, pytanie brzmi tylko na jakie ceny zgodzi się regulator, czyli URE. Już wiemy, że firmy energetyczne licytują wysoko. Enea S.A. jest zainteresowana podwyższeniem taryfy na energię dla gospodarstw domowych o blisko 40 proc. Prezes spółki prezes Paweł Szczeszek podał taką informację na konferencji prasowej w piątek 17 września. 

 - Biznes zapłaci zapewne dużo więcej. Tam nie ma już regulacji urzędowych i też ten duży biznes, zwłaszcza biznes, jest bardziej wyeksponowany na tą gołą stawkę hurtową energii elektrycznej, a ona wzrosła rok do roku o ponad 40 procent - wyliczał Derski. A dla gospodarstwa domowego taki przeciętny rachunek za prąd o ile może wzrosnąć? Posłuchaj fragmentu środowego "Studia Biznes".

Zobacz wideo Kto ucierpi najbardziej na podwyżkach cen prądu? "Biznes zapłaci więcej"
Więcej o: