Biedronka rozda bony o łącznej wartości 7,5 mln zł. UOKiK zmusił sieć do akcji edukacyjnej

Biedronka rozpoczęła akcję edukacyjną na temat praw konsumentów, w której do rozdania są bony o łącznej wartości 7,5 mln zł. To pokłosie interwencji UOKiK w sprawie akcji promocyjnych Biedronki.

UOKiK przekazał, że akcja edukacyjna i promocyjna Biedronki to konsekwencja nadużyć, jakich dopuszczała się sieć przy organizacji różnych akcji dla klientów.

Zobacz wideo Czy test na przeciwciała z dyskontu jest wiarygodny?

UOKiK ukarał Biedronkę

Na początku 2021 roku prezes UOKiK Tomasz Chróstny stwierdził, że właściciel sklepów Biedronka – Jeronimo Martins Polska - zamieszczał regulaminy promocji z opóźnieniem, nie odpowiadał na reklamacje z nimi związane w ustawowym terminie 30 dni i nie uznawał roszczeń konsumentów.

Zdarzały się sytuacje, że Biedronka informowała w reklamach i materiałach promocyjnych, że szczegóły akcji można poznać, wchodząc na jej stronę internetową. Tymczasem regulaminów tam nie było lub pojawiały się z opóźnieniem – nawet w ostatnim dniu akcji.

Do UOKiK wpływały skargi konsumentów na akcje promocyjne organizowane przez Biedronkę.

W związku z powyższym UOKiK zobowiązał Biedronkę do stworzenia szkolenia i quizu dotyczącego praw konsumentów. Zdecydowano również, że pula nagród będzie wynosiła 7,5 mln zł.

Biedronka rozdaje kupony na zakupy - jak je zdobyć?

Aby otrzymać kupon o wartości 15 zł, należy ukończyć szkolenie zakończone quizem składającym się z 10 pytań. Szkolenia będą odbywać się w czterech terminach (jedno już się odbyło). W każdym z nich bon otrzyma 125 tys. osób, które jako pierwsze ukończą kurs. Warunkiem otrzymania kuponu jest też podanie numeru telefonu. Na jeden numer telefonu przysługuje jeden bon

Następna szkolenia odbędą się w następujących terminach:

  • 28 września 2021 r.,
  • 5 października 2021 r.,
  • 12 października 2021 r.

Aby wziąć udział w szkoleniu, należy odwiedzić stronę http://szkolenie.biedronka.pl, gdzie można zapoznać się materiałami szkoleniowym.

Więcej o: