YouTube wytacza wojnę antyszczepionkowcom. Blokuje treści podważające skuteczność szczepionek

Serwis YouTube zapowiedział zablokowanie materiałów, w których padają stwierdzenia, że szczepionki są niebezpieczne. Usunął także konta znanych w internecie antyszczepionkowców.

Amerykański serwis internetowy YouTube poinformował w środę na swoim blogu, że będzie blokował wszystkie materiały zawierające nieprawdziwe informacje dotyczące szczepionek i podważające ich skuteczność. Usunął także konta znanych działaczy ruchu antyszczepionkowego.

Blokada antyszczepionkowych treści

YouTube już wcześniej wprowadził zasady zakazujące publikacji filmów zawierających fałszywe informacje na temat szczepionek przeciw COVID-19, teraz rozszerzył je także na inne preparaty.

Zobacz wideo Co mówią niezaszczepione osoby, które przez COVID trafiają do szpitala?

Serwis należący do giganta technologicznego Alphabet Inc. zapowiedział zablokowanie materiałów, w których padają stwierdzenia, że szczepionki są niebezpieczne, powodują długotrwałe problemy zdrowotne lub nie są skuteczne, a także takich, w których pojawiają się błędne informacje na temat substancji zawartych w preparatach.

YouTube usuwa kanały znanych antyszczepionkowców

"Washington Post" podał w środę, że serwis usunął także kilka kanałów prowadzonych przez znanych działaczy ruchu antyszczepionkowego, m.in. Roberta F. Kennedy'ego Jr. i Josepha Mercolę.

Wojciech Andrusiewicz zaatakowany przez antyszczepionkowcówAntyszczepionkowcy zorganizowali pikietę. Szarpanina z rzecznikiem MZ

Reuter zauważa, że YouTube i inni giganci technologiczni, tacy jak Facebook i Twitter, byli krytykowani za to, że nie robią wystarczająco dużo, by powstrzymać rozpowszechnianie w swoich serwisach fałszywych informacji na temat zdrowia.

We wtorek niemieckojęzyczne kanały rosyjskiego nadawcy RT zostały usunięte z YouTube, ponieważ - jak poinformowała firma - naruszyły politykę dotyczącą dezinformacji na temat COVID-19. Rosja w środę nazwała ten ruch "bezprecedensową agresją informacyjną" i zagroziła zablokowaniem YouTube.

Klasztor we Włoszech (zdjęcie ilustracyjne)Włochy. "Kryjówka antyszczepionkowców" w klasztorze. Lekarz zawiadomił diecezję

***

Koronawirus - wszystkie aktualne informacje i zalecenia na gov.pl

Więcej o: