Miliardy z UE w cieniu wyroku TK. Ile każdy Polak zapłaci za wojnę rządu z Brukselą?

Rząd obiecał 770 mld zł z UE. 265 mld złotych, może do Polski jednak nie trafić - KPO trafił bowiem do zamrażarki. Czy Polska zapłaci za spór z UE? Wyjaśni to gość programu "Studio Biznes" - dr Sławomir Dudek, ekonomista. Tomasz Narkun, wyjaśni z kolei, czy Polacy powinni się bać patodeweloperki. W programie sprawdzimy też, czy Ford stworzył samochód nowej generacji.

Krajowy Plan Odbudowy, dzięki któremu Polska mogłaby zyskać dziesiątki miliardów euro, trafił do unijnej zamrażarki. Na przeszkodzie przesłaniu nam pieniędzy stanęła m.in. kwestia praworządności. W rozwiązaniu konfliktu z pewnością nie pomogło zeszłotygodniowe orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego, który orzekł o wyższości prawa polskiego nad unijnym.

Polska straci miliardy z KPO? "Studio Biznes" wyjaśnia

Czy Polska zapłaci za wojnę z UE nie tylko brakiem środków z KPO? Czy Unia Europejska może przykręcić też inne kurki z pieniędzmi? W programie "Studio Biznes" Łukasz Kijek spyta o to eksprta. Dr Sławomir Dudek, główny ekonomista Forum Obywatelskiego Rozwoju, wyjaśni, jak wygląda sytuacja budżetu, prognozy na przyszły rok, możliwe konsekwencje sporu z UE. 

W drugiej części programu Tomasz Narkun opowie o sytuacji na rynku nieruchomości, rosnących cenach wynajmu i zakupu. Opowie też o szczególnie głośnym w ostatnich latach. Czy patodeweloperka naprawdę jest groźna dla Polaków? 

"Studio Biznes" czyli sport, technologia, motoryzacja+

W programie nie zabraknie też stałych pozycji. Daniel Maikowski pokaże, co potrafi Samsung Galaxy Z Flip 3, smartfon, który można złożyć na pół. Redakcja Moto zaprezentuje, co potrafi Mustang Mach E. Czy Ford stworzył auto nowej ery? Wyjaśni to Tomasz Korniejew. 

Dominik Wardzichowski ze Sport.pl wyjaśni kulisy wojny o skoki narciarskie. Czy negocjacje w sprawie praw do transmisji miały jakiś związek z lex TVN? 

Więcej o: