Kolejny tydzień, kolejna awaria w internecie. Padły serwer OVH

Awaria w jednym z większych przedsiębiorstw hostingowych w Europie. W środę były problemy z logowaniem się na niektóre strony internetowe. Prezes OVH podał przyczynę awarii.

Tym razem zawinił człowiek. "Po błędzie ludzkim podczas rekonfiguracji sieci z naszego DC na VH (US-EST) mamy problem z całym szkieletem. (...) Zła konfiguracja routera spowodowała awarię sieci" - poinformował w środę na Twitterze Octave Klaba, prezes OVH.

O awarii raportował także m.in. serwis niebezpiecznik.pl. "OVH padło, oby nie kolejny pożar. Przepięliśmy kable, działamy na zapasowym DC. Możemy odpowiadać wolniej niż zwykle" - czytamy w tweecie Niebezpiecznika.

Awaria została usunięta

W serwisie Downdetector problemy dotyczące awarii zgłaszali użytkownicy z Polski oraz innych regionów, w tym Niemiec, Francji, Wielkiej Brytanii czy Portugalii. O skali awarii świadczy to, że mówimy o ponad kilkudziesięciu tysiącach zgłoszeń w ciągu zaledwie godziny. Jak poinformował "Komputer Świat", problemy dotknęły m.in. stronę sieci Biedronka, która przez dłuższy czas nie działała.

Awaria została usunięta, o czym poinformował Klaba. "Router z nieprawidłową konfiguracją D2 został wycięty" - napisał na Twitterze szef OVH. 

Środowa awaria to kolejne w tym ostatnich miesiącach problemy jednej z większych w Europie firm hostingowych po pożarze jednej z serwerowni na początku 2021 r.

OVH to europejski potentat na rynku przedsiębiorstw hostingowych założony w roku 1999 we Francji przez Octava Klabę. Forma jest własnością rodziny Klabów: Henryka, Haliny, Octave i Mirosława. Warto dodać, że OVH jest związany z Polską od ponad dekady. To właśnie w Polsce znajduje się centrum rozwojowo-badawcze francuskiego giganta. 

Zobacz wideo Oszuści mogą podszyć się pod bank. Jak nie dać się nabrać?
Więcej o: