Facebook buduje cyfrowy wszechświat. Zatrudni 10 tysięcy pracowników w UE

Facebook planuje stworzyć 10 tys. miejsc pracy w ciągu 5 lat. Firma zuka pracowników z Unii Europejskiej, aby zbudować "metaverse" - nowy cyfrowy świat w internecie.

Przeczytaj więcej podobnych informacji na stronie głównej Gazeta.pl

"Metaverse" to koncepcją wirtualnego wszechświata, który łączy rzeczywistość fizyczną z wirtualną. Wielka cyfrowa platforma miałaby skupiać miliony ludzi, którzy mogliby wchodzić w interakcje z innymi obiektami i ludźmi, organizować wirtualne spotkania czy tworzyć i sprzedawać cyfrowe produkty.

Facebook opisuje tę koncepcję w następujący sposób:

'Metaverse' to zestaw wirtualnych przestrzeni, w których możesz tworzyć i eksplorować z innymi ludźmi, którzy nie znajdują się w tej samej fizycznej przestrzeni, co Ty. Będziesz mógł spędzać czas ze znajomymi, pracować, bawić się, uczyć się, robić zakupy, tworzyć i nie tylko. Niekoniecznie chodzi o spędzanie większej ilości czasu online - chodzi o to, aby czas, który spędzasz online, był bardziej znaczący

Facebook - rosyjscy komornicy zaczęli ściąganie pieniędzy od platformy. W tle zaległe kary Rosja. Komornicy zaczęli ściągać pieniądze od Facebooka

Facebook stworzy nowe miejsca pracy, aby zbudować "metaverse"

Według Facebooka "metaverse" nie będzie pojedynczym produktem. Serwis porównuje nowy cyberświat do internetu - "metaverse" nie będzie zarządzany przez jedną firmę, a użytkownicy mieliby mieć do niego stały dostęp nawet w przypadku utraty połączenia z Facebookiem.

Realizacja tej koncepcji będzie wymagała dużego nakładu pracy i czasu. Platforma ogłosiła w niedzielę, że w ciągu pięciu najbliższych lat stworzy 10 tys. nowych miejsc pracy w Unii Europejskiej. Zadaniem przyszłych pracowników będzie budowa "metaverse".

Jak usunąć Facebooka? Jak usunąć konto na Facebooku? Sześć kroków do skasowania profilu [PORADNIK]

Facebook zainwestował 50 milionów dolarów w odpowiedzialny rozwój "metaverse"

Pod koniec września, Facebook powiadomił o zainwestowaniu 50 mln dolarów w "metaverse", aby upewnić się, że nowy cyberświat będzie powstawał "w sposób odpowiedzialny". W komunikacie podkreślono, że prace nad wieloma elementami nowej platformy zostaną ukończone w ciągu 10-15 lat. W tym czasie Facebook będzie prowadził konsultacje z ekspertami, firmami i rządami na świecie.

Wizja "metaverse" została przedstawiona pod koniec lipca 2021 r. przez, Marka Zuckerberga. Platforma społecznościowa powiadomiła również, że zespół odpowiedzialny za budowę "metaverse" będzie częścią Reality Labs, który skupia się na rozwijaniu technologii z obszaru wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości.

Zobacz wideo Piotr Pawlak o szansach i wyzwaniach rynku motoryzacyjnego
Więcej o: