Korki na granicy z Białorusią. W ogromnych kolejkach czeka się aż siedem godzin

Na wjazd do Polski czekało w poniedziałek w południe ponad dwa tysiące TIR-ów.

Więcej podobnych informacji przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Samochody ciężarowe stoją w ogromnych kolejkach czekając na wjazd z Białorusi do Unii Europejskiej. W południe po białoruskiej stronie na przekroczenie granicy z Polską, Litwą i Łotwą czekało 2200 TIR-ów.

Zobacz wideo "Boję się, że jak zaczną kosić kukurydzę, znajdzie się mnóstwo martwych migrantów" Reportaż z granicy

Kolejki na granicy z Białorusią

Z informacji Białoruskiego Państwowego Komitetu Wojsk Granicznych wynika, że najwięcej ciężarówek oczekuje na wjazd na Litwę. Na pięciu przejściach granicznych na wyjazd z Białorusi czeka ponad 1100 pojazdów. Z kolei na trzech przejściach na wjazd do Polski oczekuje około 600 TIR-ów. Na dwóch przejściach granicznych z Łotwą natomiast na wyjazd z Białorusi oczekuje prawie 500 pojazdów.

Kolejki na przejściach granicznych z Białorusią tworzą się od wielu tygodni. Białoruska państwowa agencja prasowa "Biełta" poinformowała, że w miniony weekend liczba ciężarówek wyjeżdżających z Białorusi nie przekroczyła średniej.

Straż Graniczna i płot na granicy z Białorusią (zdjęcie ilustracyjne) Granica. Setki kilometrów, tysiące funkcjonariuszy kosztują miliony

Przed dwoma tygodniami białoruskie służby celne informowały Krajową Administrację Skarbową o awarii systemów informatycznych na przejściach granicznych Bruzgi - Kuźnica, Berestowica - Bobrowniki, Kozłowicze - Kukuryki (Koroszczyn).

Na granicy stoi się nawet przez siedem godzin

Jak poinformowało Polskie Radio Lublin, na przejściu granicznym z Białorusią Koroszczyn-Kozłowicze na wyjazd czeka ok. 300 pojazdów. Szacowany czas oczekiwania to siedem godzin. Tyle samo czeka się w kierunku przywozowym.

Aleksander Łukaszenka Niemcy mają sposób na Łukaszenkę? "Sankcje dla linii lotniczych wspierających Białoruś"

Minionej doby na towarowych przejściach granicznych w województwie lubelskim funkcjonariusze celno-skarbowi odprawili 3274 samochody ciężarowe. Szacowany czas oczekiwania można śledzić na stronie granica.gov.pl.

Więcej o: